Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Bobby McFerrin v Ostravě i v Praze představí VOCAbuLarieS

Redakce

Redakce

5. 4. 2010

1_DSC0027Muzikant a vokalista s velkou schopností improvizovat, Bobby McFerrin, vystoupí letos v České republice. A to hned třikrát; 21. dubna v Obecním domě v Praze, 22. dubna v pražském Kongresovém centru a 24. dubna v ostravské ČEZ Aréně. Po jeho boku se navíc objeví Iva Bittová a Dan Bárta.

Bobby McFerrin a Dan Bárta, autor: Petra Hájská

Bobby McFerrin a Dan Bárta, autor: Petra Hájská

Trojice koncertů v ČR se uskuteční u příležitosti vydání nového alba McFerrina – VOCAbuLarieS. To je inspirováno především africkou hudbou. Jako už klasicky překvapí svou akustičností, pokud to v případě Bobbyho CD ještě jde. Texty jsou v mnoha jazycích, známých i neznámých a většinu z nich napsal Bobby sám.

The YouTube ID of l9K4BKkLaCI&feature=fvst is invalid.

Na koncertech bude Bobbyho McFerrina, stejně jako na albu, doprovázet speciálně sestavený sbor, který povede Lukáš Vasilek, sbormistr Pražského filharmonického sboru. Na pódiu se objeví také Iva Bittová a Dan Bárta, který s McFerrinem spolupracoval už při jeho minulé návštěvě Prahy v roce 2008.

Kvůli obrovskému zájmu o koncert v Kongresovém centru v Praze byla kapacita míst navýšena ještě o speciální místa přímo na pódiu. Poslední lístky je možné zakoupit v sítích Ticketpro.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bobby McFerrin v Ostravě i v Praze představí VOCAbuLarieS