Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Blur se s koncerty pro rok 2013 přibližují ČR. Budou v Německu i Polsku

Martin Peška

Martin Peška

14. 12. 2012

Britská rocková kapela Blur se chystá v roce 2013 na několik hudebních festivalů v sousedních zemích Česka. Zavítat mají do Německa i Polska. Začátkem srpna zahrají také na festivalu Sziget v maďarské Budapešti.

FOTO: Blur

Blur se v roce 2013 České republice přiblíží, ale zřejmě vyhnou. Foto: Linda Brownlee

„Příští léto bude každý náš koncert něčím výjimečný – nemůžeme se dočkat, až budeme na pódiu a zahrajeme všem našim skvělým fanouškům, které jsme nějakou dobu neviděli,“ říkají Blur, kteří kromě několika koncertů na evropských festivalech plánují na rok 2013 světové turné čítající vystoupení v Japonsku, Jižní Americe a Austrálii.

V červenci v Polsku, v září v Berlíně

Ve středu 3. července se Blur chystají na Open’er Festival 2013 na Kosakowě letišti v polské Gdyni. Po devíti letech se vrátí i do Berlína, kde ve čtvrtek 13. prosince potvrdili účast na Berlin festivalu, jež se uskuteční 6. a 7. září na letišti Tempelhof a prostorách Arena Berlin. Vstupenky na oba zmíněné festivaly jsou v současnosti v předprodeji v přepočtu tedy za zhruba 2.250 korun.

Jméno Blur dnes redakci TOPZINE.cz potvrdil jakožto prvního ohlášeného headlinera příštího ročníku Sziget Festivalu i mluvčí akce Přemysl Štěpánek. Cena vstupenky na Sziget v Budapešti se pohybuje od 1.220 korun za jednodenní vstup až po 5.410 korun za celotýdenní vstupné včetně kempu.

Do Česka a na Slovensko zřejmě nepřijedou

Že by se v létě 2013 Blur objevili na slovenském festivalu Pohoda v Trenčíně dnes vyloučil jeho mluvčí, stejně jako mluvčí českých festivalů Rock for People a Colours of Ostrava.

Blur se letos mimo jiné stanou headlinerem Primavera Sound festivalů 24. května v Barceloně ve Španělsku a 31. května v portugalském Portu. V pátek 5. července se skupina objeví na belgickém festivalu Rock Werchter.

Kapela má dvě poměrně nové skladby s názvy Under The Westway a The Puritan, které připravila k příležitosti závěrečného koncertu olympijských her v londýnském Hyde Parku. Svou premiéru zažily ze střechy jejich nahrávacího studia v západním Londýně, odkud byl koncert přenášen online pomocí video streamu na Twitteru. Údajně pracuje i na dalším novém materiálu pod dohledem producenta Williama Orbita.

Blur se proslavili v devadesátých letech, kdy nahráli alba Park Life a The Great Escape a hity jako Girls & Boys, Country House, Song 2, End Of A Century, To The End nebo Beetlebum.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Blur se s koncerty pro rok 2013 přibližují ČR. Budou v Německu i Polsku