Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Bluesrockoví Savoy Brown chystají první návštěvu České republiky

Petra Duhajská

Petra Duhajská

13. 10. 2010

FOTO: Savoy BrownJedna z nejslavnějších britských blues-rockových skupin šedesátých a sedmdesátých let přijede i se svým původním lídrem, kytaristou a zpěvákem Kimem Simmondsem. Pro české fanoušky připravují hned tři koncertní zastávky.

FOTO: Savoy Brown

Savoy Brown koncertují už přes čtyřicet let, Zdroj: stránky kapely

Původně byla tato britská kapela známá jako Savoy Brown Blues Band. V roce 1966 ji v Londýně založil tehdy devatenáctiletý Kim Simmonds. Přestože se Savoy Brown brzy pevně zabydleli na britské blues-rockové scéně, mnohem většího úspěchu dosáhli v USA, a to zejména díky neúnavnému koncertování.

Do dnešního dne odehráli tito Britové přes 5 tisíc koncertů a vydali 33 alb. Ve skupině Savoy Brown začala svou kariéru spousta muzikantů dalších slavných kapel, například Fleetwood Mac, Black Sabbath, Ufo nebo Foghat.

Lídr Kim Simmonds, který loni získal své místo na hollywoodském Rock Walk of Fame, s sebou do České republiky přiveze saxofonistu Joea Whitinga, basistu Pata DeSalva a bubeníka Garneta Grimma.

Savoy Brown zahrají ve čtvrtek 21.října v Lucerna Music Baru v Praze, 22. října v Uherském Brodě a o den později v Ústí nad Labem. V Praze budou jejich hosty Staří Psi a v Uherském Brodě Praetorian a The Old School Band ze Slovenska. Ústecký koncert je součástí Jazz & blues festivalu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bluesrockoví Savoy Brown chystají první návštěvu České republiky