Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Bluesberry na čarodějnice pokřitili nové DVD

Adriana Semlová

Adriana Semlová

3. 5. 2011

FOTO: Petar Introvič V Malostranské besedě se v sobotu 30. dubna na čarodějnice konal koncert kapely Bluesberry. Součástí vystoupení byl také křest prvního DVD s názvem A tak jdou roky bluesový…

FOTO: Bluesberry

Bluesberry natáčeli DVD v Retro Music Hall, Zdroj: bluesberry.cz

Koncert začal přesně v půl deváté večer v zaplněném Hudebním a divadelním klubu Malostranské besedy. Jako předskokan samotných Bluesberry byla pozvána skupina Tři dny na břiše. Zahrála tři písničky mísící žánry rock´n´roll, blues a big beat. Sedmičlenná kapela se skládala ze dvou vokalistek, zpěváka, bubeníka a saxofonisty. Dva mladší muzikanti obstarali baskytaru a klávesy. Na poslední písničku si přizvali samotného Petara Introviče, zpěváka a zakladatele Bluesberry.

Po pětiminutové pauze, při které se kapely na pódiu vystřídaly, vystoupila přesně v devět hodin Bluesberry. Jako první zazněla skladba Já dnes náladu mám a Petar ukázal, že on má také náladu. Celý večer se nesl v uvolněné a vtipy protkané atmosféře. Mezi další zahrané písně patřila pocta městu Brandejs a Kočky toulavý. Petar se předvedl nejen jako vtipálek a dobrý zpěvák, ale i jako jeden z nejlepších českých hráčů na foukací harmoniku.

Křest A tak jdou roky bluesový…

Po třech písničkách nastal čas na samotný křest DVD s živým koncertem, který se natáčel na podzim roku 2010 v pražské Retro Music Hall. DVD vyšlo také na oslavu čtyřicátého výročí vzniku kapely. Jako první host se na pódiu objevil Václav Kopta, ale DVD pokřtil všestranný český umělec Jiří Suchý. „Doslechl jsem se, že máte nové CD,“ začal Jiří Suchý. „Aha, tak to jsem se doslechl špatně. Takže DVD.“ Václav Kopta slavnostně otevřel šampaňské a Suchý s úsměvem dodal: „A bude to křest, anebo obřízka?“

Dále Bluesberry pokračovali songem Roky bluesový. Píseň Nemohu jíst, nemohu pít si zazpíval a zahrál klávesista a gynekolog Jakub Mach. Doprovodné vokály ke všem písním zpíval baskytarista Pavel „Chozé“ Jurda, který měl na sobě tričko s potiskem Blues sklep. Většinu písniček oživily dechové nástroje v podobě trubky Vojtěcha Klusáčka a saxofonu Jiřího Isana Novotného, kteří jsou nyní stálými hosty Bluesberry. Na závěr prvního úseku zahráli tklivou píseň Odešlas ráno a autorský kousek Václava Kopty Jsme za vodou.

O přestávce, která trvala dvacet minut, se prodávala DVD a Petar je ochotně podepisoval. V půl jedenácté začal podle slov Petara hodinu a čtvrt dlouhý maraton, dokud se na pódiu nesešla celá kapela: „Metaxa kudy teče, tudy léčí,“ a napil se. V druhém úseku Petar vystřídal harmoniku za kytaru. Zazněly jejich boogie pecky Já to platim, Klíč a Z Karlína. Za klávesy se posadil Václav Kopta a s Petarem vystřihli píseň Josefína, kterou Václav otextoval, a následoval ploužák Sláma. Zakladatel hanspaulské kapely v osobní písni Blues o stáří prozradil, že za měsíc oslaví šedesáté narozeniny.

FOTO: Bluesberry

Celá sestava v roce 2008, Zdroj: bluesberry.cz

Den před koncertem křtili DVD v Brně společně s Vlastou Redlem. „Nemoh jsem pít, řídil jsem do Prahy. Takže si to dneska vynahradím,“ pronesl Petar. O kytarové party se excelentně postaral nováček kapely, kytarista Jiří Marek. Vlasatý bubeník Luboš Hnát se v průběhu koncertu několikrát nechal unést a písničky prodloužil. „Ani bubeník není na dálkové ovládání,“ poznamenal Petar na jeho adresu. Kapela se rozloučila deset minut před dvanáctou.

Na DVD je zaznamenán živý koncert, kde Bluesberry představí své nejznámější písničky. Dvacet tři skladeb zpestří tři hosté – Václav Kopta, který hrál i při křtu, Ivan Hlas zpívá písně Ráno a Miláčku, vrať se  a třetím hostem je slovenský interpret Peter Lipa. Jako bonus je zde kapela Pouze z nouze z Ostravy s písní Dredy a slideshow fotek Petara a kapely.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bluesberry na čarodějnice pokřitili nové DVD