Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Blue Valentine: Vášeň a chtíč – a děti pryč

Redakce

Redakce

8. 9. 2010

Blue Valentine neboli v překladu Modrý Valentýn je intimní, emociálně třesoucí se portrét o rozpadajícím se manželství. Výborné herecké výkony v podání Michelle Williams a Ryana Goslinga udávájí tempo celému příběhu.

Michelle a Ryan jsou partneři nejen na filmovém plátně, Zdroj: deamonsmovies.com

Oficiální uvedení na filmovém festivalu Sundance se představitelka hlavní role rozhodla zmeškat. Důvodem byla její dcerka Matilda Rose Ledger, která je na žhavé sexuální scény ještě mladá. Matildě jsou pouze čtyři roky a je dcerou Michellina bývalého partnera, zesnulého herce Heatha Ledgera.

Podobně i Ryan Gosling připustil, že je nervozní, protože on si jako doprovod přivedl svoji maminku. Sám o tom se smíchem říká: ,,Je to pikantní film, takže je těžké se dívat na ty scény s tolika lidmi, zvláště s matkou, která seděla vedle mě. Když přišly necudné scény, zakryl jsem jí oči. “

Jestli tohle uvidí moje dcera!

Cindy (Michelle Williams) a Dean (Ryan Gosling) jsou manželé a mají malou dcerku. Z manželství se stává stereotyp a oni chtějí svůj svazek zachránit a oživit. Proto se rozhodnou, že odjedou na několik dní na místo, kde se poznali a propadli lásce a kde si vysnili svoji společnou budoucnost.

Modrý Valentýn se odehrává jako duet během dvou časových období, který se snaží přijít na to, kam odešla jejich láska. Příběh opředený tajemstvím, jehož odpovědi leží roztroušeny v čase (a charakteru), natočil režisér Derek Cianfrance. Elegantní kombinací prolínání současnosti a minulosti, mládí a dospívání, vitality a entropie vytvořil Cianfrance dokonale intimní portrét o záhadě manželství.

Režisérův přínos je vidět v celém snímku. Odstranil umělé prostředky a nechal zapracovat intenzitu momentu. Schopnost herců Goslinga a Williamsové přináší rolím emociální upřímnost a vytváří skutečné charaktery. Film půjde v USA do kin 31. prosince 2010.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Blue Valentine: Vášeň a chtíč – a děti pryč