Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Blue Effect pokřtí v Lucerna Music Baru dvojnásobné DVD

Martin Palounek

Martin Palounek

6. 5. 2011

Foto: Blue EffectBěhem koncertu, který se koná v neděli 8. května v pražském Lucerna Music Baru, pokřtí rocková formace Blue Effect koncertní 2DVD nazvané Acoustic/Time.

Foto: Blue Effect

Blue Effect, Zdroj: Archiv kapely

Po dvou letech dřiny vychází českým rockovým velikánům Blue Effect unikátní audiovizuální počin, vymazlený v každém ohledu. Výběr písní podléhal přísné selekci, stejně tak natáčení probíhalo na netradičních místech za netradičních podmínek. Navíc kapela přišla hned se dvěma disky DVD plnými prvotřídní hudby.

Vstupenky na křest koupíte za 225 korun online zde

První DVD, Time, je pečlivě vybranou kompilací písní od Blue Effectu, ale také od jiných českých a zahraničních interpretů. Koncerty byly odehrány v rozmanitých prostorách, například v synagoze v Plzni, barokní kapli ve Smiřicích nebo v Balbínově poetické hospůdce. Je zde (více než kde jinde) zachycena naprosto neopakovatelná atmosféra každého místa, ještě podtržená akustickým vyzněním skladeb.

Vyjádření kytaristy Radima Hladíka k netradičnímu nápadu:

„Akustický koncert, který jsme udělali, byl pro mě a vůbec pro kapelu obrovská výzva, protože tam se projeví, jestli umíme do určité míry hrát. No a vypadá to, že trochu jo.“

Na druhém DVD můžeme nalézt mnoho nejrůznějších koncertních nahrávek, z nichž některé jsou ve formě medley. Specifikou takové skladby je, že je poskládána z motivů jiných skladeb zakomponovaných tak, aby jeden plynule přecházel v druhý. V jednom songu se tak může potkat Bedřich Smetana, Cream, Led Zeppelin, Růžový panter, Yes, Bob Marley i Bob a Bobek.

Speciálními hosty na křtu tohoto 2DVD v LMB  budou následující umělci: Lenka Dusilová, Xavier Baumaxa, Jaroslav Svěcený a Clarinet Factory.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Blue Effect pokřtí v Lucerna Music Baru dvojnásobné DVD