Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Bludný Holanďan Cyrille Oswald přináší jazzový dárek

Redakce

Redakce

27. 1. 2011

Cyrille Oswald je soprán- a tenorsaxofonista, který začínal v devadesátých letech v Karibiku. V roce 1994 se vrátil do Nizozemska, aby vystudoval hudební akademii v Haagu. Od roku 2008 žije střídavě v Rotterdamu a Praze.

FOTO: obal alba The Wrong Present

The Wrong Present, Zdroj: oficiální stránky hudebníka

K Praze přilnul především díky jazzovým klubům, ve kterých si našel stálé partnery, kteří ho doprovázejí i na albu The Wrong Present. Hlavní roli hraje Cyrille (hudebně i autorsky) a jeho hudebním doprovodem je na elektrickou i akustickou kytaru David Dorůžka, basista Tomáš Liška a bubeník Daniel Šoltis, který je též členem skupiny Vertigo.

Cyrille Oswald je od roku 2002 členem Rotterdam Jazz Orchestra. V Holandsku natočil také tři autorská alba : Amalgam (2001), Kazoo (2004) ve spolupráci s dánským kytaristou Mikkelem Plougem a Nerve (2007).

V Praze se podílel organizačně na pořádání jazzových koncertů v klubu Jet Set, lektoroval i na několika jazzových dílnách pořádaných Českou jazzovou společností.

Album The Wrong Present přináší převážně klubovou atmosféru. Zní narosto pohodovým dojmem,  nepůsobí vůbec jako předem nalinkované hudební pojetí, ale přináší s sebou kouzlo klubové atmosféry.

Hudebníci znějí, jako by spolu hráli celou věčnost. Nejzajímavější skladbou je rozhodně sedmiminutová Stargazer, do které vložil každý z hráčů to svoje. Místo zde mají i pomalejší skladby jako The Wrong Present nebo Zora’s Peace. Deska si určitě najde příznivce nejen z řad jazzových fanoušků. Nezpůsobí sice převrat na hudební scéně, ale jistě potěší.

Cyrille Oswald – The Wrong Present
Vydáno: 2010
Skladby: Skin Soup, A la ha, Zora’s Peace, The Wrong Present, Mikkel’s Plough, Summer Confessions, Stargazer, Presence, Ignorance, Out of the Grotto, Deinka
Celkový čas: 55:30
Vydalo: Animal Music
Hodnocení: 3***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bludný Holanďan Cyrille Oswald přináší jazzový dárek