×
TOPZINE.cz

Blíží se turisticky nejvytíženější a nejdražší období z celého roku, Vánoce a Silvestr. Kam vyrazíte letos vy?

Dle informací AČCKA je mezi Čechy během svátků Vánoc a Silvestra největší zájem o pobyty na horách. Období Vánoc a Silvestra stráví přibližně 200 tisíc Čechů na tuzemských horách a 110 tisíc v zahraničí.

FOTO: Zima, Silvestr na horách
Ilustrační foto, Zdroj: members.virtualtourist.com

Svědčí o tom hlavně fakt, že nyní jsou již prakticky všechny zajímavé silvestrovské pobyty na českých i zahraničních horách vyprodány, přestože ceny ubytování právě na silvestrovskou noc bývají nejvyšší z celého roku. Důvodem je nejen to, že je často v pobytu zahrnuta i silvestrovská večeře, ale také to, že v tomto termínu často převyšuje poptávka nabídku.

Nejoblíbenějším místem Čechů, kteří se rozhodnou strávit Silvestr a Nový rok na tuzemských horách, jsou Krkonoše, které si vybere přibližně čtvrtina českých návštěvníků našich hor. V rámci zahraničních pobytů na horách jednoznačně vedou rakouské Alpy, kde Češi stráví polovinu ze všech zahraničních silvestrovských pobytů, dále pak následují italské a francouzské Alpy.

Cizinci v Praze

Z hlediska příjezdu zahraničních turistů do České republiky jsou  Vánoce, Silvestr a Nový rok nejvytíženějším obdobím z celého roku.

Z analýz agentury AČCKA vyplývá, že Vánoce stráví v ČR kolem 125 tisíc turistů. Silvestr a Nový rok stráví v ČR 190 tisíc turistů, z toho cca osmdesát procent v Praze.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..