Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Blíží se festival Trutnov Open Air. Tahákem jsou skotští Primal Scream

Martin Peška

Martin Peška

19. 8. 2009

primal-screamOd čtvrtku 20. srpna do neděle 23. srpna se v tradičním areálu Na Bojišti v Trutnově uskuteční Open Air Music Festival Trutnov. Přijet mají Primal Scream, ale také punkrocková skupina Anti-Flag a bratři Cavalerové se svým projektem Cavaleta Conspiracy.

Letošní ročník pořadatelé festivalu věnují Janu Palachovi, Janu Zajícovi, Ryszardu Siwiecovi a Mistru Janu Husovi, s podtitulkem Geronimovi a všem lidem amerického Woodstocku r. 69.

Ačkoliv si  pořadatelé festivalu zakládají spíše na kvalitní až alternativní hudbě a v minulosti například odmítnuli vystoupení skupiny Wohnout, za významné považují vystoupení české zpěvačky Pilarové.

„Po dvou letech se na trutnovské pódium vrátí Eva Pilarová, která se v roce 2006 stala největší hvězdou festivalu a její tehdejší koncert se zařadil mezi trutnovské legendy,“ uvedla za pořadatele Eva Navrátilová.

Program se bude odehrávat na čtyřech scénách, na nichž se postupně předvede více než 100 kapel. Návštěvníci si však hned první den festivalu užijí pořádnou dávku směsice rocku s elektronikou v podání skotské formace Primal Scream.

„Každé jejich CD je jiné, poslední Beautiful Future hodně elektronické a taneční, jsme proto zvědaví, čím nás v Trutnově překvapí,“ řekl hlavní dramaturg festivalu Martin Věchet

Mezi novinky festivalu letos patří undergroundová scéna ve větším hospodském stanu s výhledem na festivalové město, jeho náměstí a siluety hor. Hlavním účinkujícím na této scéně má být bývalý disident a vydavatel Voknovin, František Čuňas Stárek.

Foto: primalscream.net

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Blíží se festival Trutnov Open Air. Tahákem jsou skotští Primal Scream