Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Blíží se 9. ročník cestovatelského festivalu Worldfilm

Redakce

Redakce

28. 1. 2010

worldfilmO víkendu 6. a 7. února 2010 vyvrcholí devátý ročník cestovatelského festivalu Worldfilm. Letos se finálová přehlídka bude konat na pražském Výstavišti v Holešovicích, v Křižíkově pavilonu v části C.

 

Zdroj: archiv

Zdroj: archiv

Festival Worldfilm vznikl před devíti lety. Původně byl pouze doprovodným programem při veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze. Avšak pro velký úspěch u publika si postupem let získával stále více a více příznivců. Před pouhými dvěma lety bylo nadobro rozhodnuto. Program se rozroste do ostatních koutů České republiky.

Ačkoli se v loňském roce Worldfilm konal v Kralupech na Vltavou a dalších dvou městech, letos tomu bude jinak. Na soupisů míst, kam se tato kultovní akce podívá, se dostala města jako Praha, Brno, Kolín, Kralupy nad Vltavou, Slaný,  Mladá Boleslav, Most, České Budějovice, Hluboká nad Vltavou, Břeclav a nakonec Bystřice pod Hostýnem. V každém městě bude mít program zcela jinou podobu, což svědčí o faktu, že se v žádném případě nejedná o zájezdové představení.

Pokud navštívíte alespoň jeden z festivalů, nudit se rozhodně nebudete. Pořadatelé zveřejnili některé z bodů programu. Těšit se tak můžete například na přímé svědectví účastníka závodu Rallye Dakar, nebo se můžete dozvědět podrobné informace o průběhu šílené expedice Trabantem napříč Afrikou.

Stejně jako v minulých ročnících i tentokrát bude vyhlášena soutěž Worldfilm, která je určena především pro videoamatéry. Zájemci o účast v soutěži mohou zasílat svá videa z cest po České republice i po světě na adresu PiranhaFilm s.r.o., U Trojice 2, Praha 5 nejpozději do 29. 1. 2010.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Blíží se 9. ročník cestovatelského festivalu Worldfilm