Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Blink 182 zahrají koncem června v Praze, připomeňte si jejich hity

Redakce

Redakce

22. 5. 2012

Fanoušci se po loňském zklamání, kdy americká kapela Blink 182 zrušila plánované vystoupení v Čechách, konečně dočkají a přivítají slavnou punk-rockovou skupinu v červnu v Praze. Připomeňte si s TOPZINE.cz její nejslavnější hity.

FOTO: Blink 182

Čeští fanoušci Blink 182 se konečně dočkají. Zdroj: Original Communications

Blink 182 letos slaví 20. výročí své existence, poznamenané však několikaletou pauzou. Kapela ohlásila svůj návrat na 51. udílení cen Grammy v roce 2009, aby tento fakt následně zpečetila novou deskou z roku 2011 Neighbourhoods a o rok později velkým americkým i evropským turné.

Informace o Prague City Festivalu:
Účinkující: Blink 182, Simple Plan, Lostprophets, New Order, Hadouken a další
Datum: od pátku 29. do soboty 30. června
Místo: Výstaviště Praha Holešovice (Praha 7 – Holešovice)
Vstupenky: od 999 korun

Dočkají se i čeští fanoušci, legenda poprvé od svého vzniku vystoupí v Praze v rámci Prague City Festivalu, kde představí nejen novou desku, ale snad i ty největší hity z 90. let a z přelomu tisíciletí. Jaké to jsou?

All The Small Things

Tato legendární skladba pochází z alba Enema of The State z roku 1999, kdy se šílenství kolem Blink 182 přeneslo z Ameriky do celého světa. Hit All The Small Things po dlouhou dobu vévodil hitparádám, videoklip k tomuto singlu dokonce získal cenu MTV za nejlepší videoklip kapely roku 2000. Úspěch této skladby i celé desky přinesl skupině tisíce fanoušků, což dokládá i fakt, že následující koncerty během turné Loserkids byly vyprodané.

The YouTube ID of 9Ht5RZpzPqw&amp is invalid.

What’s My Age Again?

Při zmínce o albu Enema of The State nesmíme opomenout další hit, jímž se Blink 182 proslavili a který rovněž pochází z této desky. I singl What’s My Age Again? patří mezi celosvětově úspěšné skladby. Stejně populární byl i pozdější videoklip, v němž všichni členové kapely běhají nazí po ulicích Los Angeles.

First Date

Tato energická skladba pochází z alba Take Off Your Pants and Jacket, které bylo vydáno roku 2001, tedy brzy poté, co Blink 182 sklidili nevídaný úspěch svou předchozí deskou. Charakteristické pro tuto píseň, stejně jako pro celý jejich repertoár, bylo především vyhýbání se vážnějším tématům. First Date nepředává žádné velké poselství, hlavní je především zábava.

I Miss You

Skladba I Miss You je jejich nejslavnějším hitem vůbec. Nachází se na bezejmenném albu, tedy albu s názvem Blink 182, které představuje jistý odklon od původní tvorby americké kapely. Ilustrativním příkladem je právě singl I Miss You. Je vyzrálejší, postrádá klasický punkový smysl pro humor, blíží se spíše pop-punku.

Feeling This

Protipólem I Miss You je úvodní skladba z nejkontroverznějšího bezejmenného alba Feeling This. Vrací se zpět k punk-rocku, který je však vážnější. Alfou a omegou koncertů už nejsou jednoduché vtipy, interpreti vystupují seriózněji a zbavují se své image uzpůsobené rozjíveným teenagerům.

Americká kapela Blink 182, legenda svého žánru, nahrála během kariéry spoustu dalších a pro fanoušky nesmrtelných hitů. Na jejím prvním pražském koncertu uslyšíme nejen nové album, ale také určitě spolu se skupinou zavzpomínáme na dřívější tvorbu.

Nepřehlédněte: První ročník Prague City Festivalu ovládli 30 Seconds to Mars

[poll id=“158″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Blink 182 zahrají koncem června v Praze, připomeňte si jejich hity