Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Blessthefall přichází svědčit

Redakce

Redakce

4. 9. 2009

blessthefallPost-hardcore/screamová formace blessthefall pocházející z amerického Phoenixu přichází s druhým dlouhohrajícím albem nazvaným Witness, které vyjde 6. října u Fearless Records.

Zdroj: myspace.com

Zdroj: myspace.com

Skupina existuje od roku 2004, během několika let se z lokální kapely  vypracovala na přední pozice post-hardcoreové scény. Svůj úspěch potvrdila v roce 2007 vydáním prvního LP His Last Walk u Science Records. V půli koncertního turné se Silverstein, které následovalo po vydání alba, opustil kapelu zpěvák Craig Mabbitt (v současnosti Escape the Fate). Přes jeho snahu o návrat, se zbylí členové rozhodli pokračovat bez něj. V listopadu roku 2008 se na postu frontmana objevil Beau Bokan, který přišel z Take the Crown, a kapela začala s přípravami nového materiálu.

V květnu tohoto roku podepsali blessthefall smlouvu u Fearless Records a v létě natočili songy pro album Witness pod taktovkou producenta Michaela „Elvise“ Basketta, který spolupracoval např. s Escape the Fate, Story of the Year nebo Incubus. ,,Nahráli jsme tohle album, abychom lidem ukázali, že nejsme jedna z těch skupin, které zapadnou a vzdají se. Jsme tady a hodně dlouho se nikam nehneme,“ prohlásil Bokan.

Podle tří z dvanácti songů, které blessthefall uveřejnili na svém Myspace.com, je na co se těšit. Skladby To Hell And Back, We’ll Sleep When We’re Dead a God Wears Gucci dokazují, že kapela během pauzy nepolevila a naopak se technicky ještě zlepšila. Silné melodie, ostré rify a osvěžující zpěv nového zpěváka je posunují na vyšší úroveň.

,,Je těžké vyniknout mezi všemi těmi kapelami na scéně,“ říká Bokan. „Jít do studia a natočit skvěle znějící album dokáže každý, ale pokud to nedokáží předvést na živo, neznamená to nic. Jsme pyšní na naše živé koncerty a chceme, aby lidé odcházeli nadšení. Necháváme naše srdce na pódiu každou noc. Nejlepší kompliment je, když někdo řekne, že na živo zníme líp než na CD.‘‘ O tom svědčí i fakt, že hned po natočení alba začali koncertovat a připojili se k tour August Burns Red a od října budou koncertovat v rámci Atticus Tour.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Blessthefall přichází svědčit