Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Bleeding Through: Nebojácné děti hardcoru

Redakce

Redakce

12. 8. 2010

Americký stát Kalifornie je zřídlem hudebníků všech odnoží a je také velikou zásobárnou kapel tvrdých žánrů. Škála se táhne od hrubého death metalu přes úderný hardcore až po surfaře na stále moderní vlně metalcoru. Jednou ze zásadních kapel žánru se stali Bleeding Through.

Kapela Bleeding Through, Zdroj: bleedingthrough.com

Už přes deset let okupuje tato americká kapela světová pódia a stále má čím překvapit. Od prvních alb Dust To Ashes nebo Portrait of  the Goddess se snaží spolek z městečka Orange Country přistupovat k tvorbě muziky originálním způsobem, ať se to týká hledání specifického zvuku nebo mixování nejrůznějších stylů. „Jsme děti hardcoru a přicházíme z hardcorové scény. Naše verze je jen trochu jiná, protože se snažíme odlišit a přidávat něco navíc. To v současné muzice už dlouho chybí,“ nechal se slyšet frontman a zakladatel kapely Brandon Schieppati přezdívaný Sheep.

Láska pokřtěná krví

Rok 2003 byl pro Bleeding Through přelomovým hned ze dvou důvodů. Prvním bylo vydání alba This Is Love, This is Murderous, druhým byla dramatická autonehoda, do které se zapletla i dodávka muzikantů na cestě na vystoupení v Coloradu. Ačkoli se naštěstí nikomu z vozu nic vážného nestalo, zážitek kapelou otřásl a byl dokonce zachycen poblíž stojícím televizním týmem.

Hvězda Američanů však stále stoupala a rok 2006 znamenal nové obecně pozitivně přijaté album The Truth se zakrvácenou tváří na přebalu. Originalita a nasazení ženou šestici kupředu jako výbušný motor, který je vynesl na pódium vedle takových ikon jako například Lamb of God, Slipknot, Haste The Day či Disturbed.

V březnu roku 2008 bylo v plné síle ukováno ve studiu další monumentální a koncepční album Declaration. Navzdory finančním problémům labelu má album dobrou produkci a jednalo se o dosavadní vrchol skladatelské potence kapely. S tour Thrash and Burn narušili Bleeding Through minulý rok i statiku pražského klubu Abaton, kde vystupili po boku Darkest Hour.

Pekelná kuchyně servíruje další chod

Příčka je však nasazena ještě výš s letošním self-titled albem Bleeding Through, kde skupina dovedla svůj osobitě pojatý styl ještě dál za hranice svých možností. Nespoutaná mixtura moderního metalcoru a hardcoru podbarvená black metalovými klávesami zahaluje skladby do hávu podmanivé epičnosti, která chytí nejednoho posluchače.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bleeding Through: Nebojácné děti hardcoru