Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Blackfoot v Praze: Jediný koncert ve střední a východní Evropě

Martin Palounek

Martin Palounek

19. 4. 2011

Foto: BlackfootJižanské vlajky amerických rockových harcovníků Blackfoot zavlají v sobotu 23. dubna v klubu Exit Chmelnice. Jedná se o jejich jediný koncert ve střední a východní Evropě.

Foto: Blackfoot

Blackfoot, Zdroj: myspace.com

Skupina pochází, stejně jako mnoho jiných jižanských legend, například Lynyrd Skynyrd nebo Molly Hatchet, z floridského města Jacksonville. Kapela vydala své první album v roce 1975 a do povědomí rockerů se dostala v roce 1979 deskou Strikes.

Vstupenky koupíte za 590 korun online zde

Žánrově se jedná o tvrdý americký rock, lehce nastřelený tehdejší vlnou britského metalu. Drsné, syrové skladby – tak nějak by mohlo vypadat jejich krédo. V roce 1983 přišel do kapely Ken Hensley z Uriah Heep a natáčela se alba více směřující do heavy metalu. Pro nedostatek zájmu o jižanský rock se kapela v polovině osmdesátých let rozpadla.

V devadesátých letech se Blackfoot nakrátko vrátili na scénu, aby si opět dali pauzu. V roce 2004 opět obnovili činnost a směřovali zpátky k nekonečným koncertním šňůrám a účasti na největších evropských festivalech.

Koncert v pražském Exitu je jediným koncertem pro střední a východní Evropu, takže si ho příznivci rozhodně nemohou nechat ujít. Vzhledem k tomu, že se jedná o dost významnou událost, skupina se rozhodla hrát především své největší pecky z počátku kariéry a natlouct nám do hlavy zbrusu novou dávku jižanského rocku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Blackfoot v Praze: Jediný koncert ve střední a východní Evropě