Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Black Veil Brides: Kapela, která mistrně zachází s kytarami i s řasenkou

Hana Voltrová

Hana Voltrová

4. 3. 2013

Málo kapel vzbuzuje v současné době větší kontroverzi než američtí hardrock – metaloví Black Veil Brides. Averzi u mnohých vyvolává jak jejich fanouškovská základna, tedy především náctileté fanynky, tak i image členů skupiny.

FOTO: Black Veil Brides

Black Veil Brides Zdroj: myspace.com Foto: Mary Taylor

Na první pohled jedineční a s nikým nezaměnitelní Black Veil Brides poodhalují tajemství své propracované image. A zároveň vyvrací jeden rozšířený mýtus.

Skupina se vyžívá v použití výrazného makeupu, především černých očních linek. Oproti očekávání jim prý ale líčení zabere přibližně jen deset minut. A k překvapení odpůrců, ale i mnohých fanoušků kapela vyvrací, že by se v soukromí líčili či nosili stejné oblečení, jako při koncertech. Zpěvák Andy Biersack vysvětluje: „Jsme baviči. Nikdo nepředpokládá, že by Johnny Depp chodil do Walmartu v kostýmu Sweenyho Todda. Ale od nás to každý očekává…“

Sběratelé cen

Navzdory kritice se musí uznat, že na této pětičlenné bandě muzikantů z kalifornského Hollywoodu zřejmě něco bude. Potvrzují to četná ocenění v nejrůznějších anketách po celém světě, a to nejen v kategorii hudebních skupin. Kytaristé Jake Pitts a Jinxx dokazují, že ne nadarmo získávali loňský rok jedno ocenění za druhým.

Black Veil Brides, které tvoří kromě zmíněných Biersacka, Pittse a Jinxxe ještě basák Ashley Purdy a bubeník Christian Coma, vznikli v roce 2006. V současné sestavě fungují od roku 2010.

V lednu tohoto roku kapela vydala své v pořadí třetí album nazvané Wretched and Divine: The Story of the Wild Ones, které od počátku získává pozitivní reference. Prvním singlem z alba je skladba In the End, ke které byl již v prosinci zveřejněn videoklip.

Kapela je nyní na turné, v rámci kterého navštíví i Evropu. Oproti loňskému roku se ale se zastávkou v České republice nepočítá.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Black Veil Brides: Kapela, která mistrně zachází s kytarami i s řasenkou