Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Black Sabbath jsou zpět. Poslechněte si první ukázku z nového alba

Jana Popelková

Jana Popelková

7. 4. 2013

Znovusjednocená heavy metalová legenda Black Sabbath zveřejnila, jak bude vypadat obal jejich nového alba, které vyjde v červnu. Zdobit jej bude hořící číslo 13. S předlohou obalu vydali zároveň i úryvek jedné z písní.

FOTO: Black Sabbath

Black Sabbath Zdroj: blacksabbath.com

Black Sabbath oznámili reunion symbolicky 11. listopadu 2011. Sešli se po pětatřiceti letech v téměř původní sestavě – zpěvák Ozzy Osbourne, kytarista a vedoucí osobnost Tommy Iommi, který bojuje s rakovinou a zároveň jediný, kdo je v kapele od samotného začátku, a basista Geezer Butler. Bubeníka Billa Warda, který se s kapelou neshodl na podmínkách účasti, nahradil Brad Wilk z Rage Against The Machine.

Ozzy je nadšen

Album 13 se nahrávalo v Los Angeles a bude v pořadí již devatenáctou studiovkou. Produkce se ujal Rick Rubin, který v minulosti spolupracoval např. s Johnnym Cashem. „Toto album bude možná nejdůležitějším v mé kariéře,“ uvedl zpěvák Ozzy Osbourne.

Novinka se v obchodech objeví letos v červnu. V dubnu a květnu se Black Sabbath vydají na turné, v jehož rámci zakoncertují na Novém Zélandu, v Austrálii a Japonsku.

Kromě Ozzyho Osbournea se v kapele za mikrofonem v minulosti vystřídali takoví zpěváci jako Ronnie James Dio, Tony Martin nebo Ian Gillan z Deep Purple. Black Sabbath vedle Led Zeppelin utvářeli styl heavy metalu a k jejich nejslavnějším hitům patří např. Paranoid nebo She´s Gone nahraná spolu se symfonickým orchestrem. Jejich prvních osm alb s Ozzym dnes již získalo přívlastek kultovní.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Black Sabbath jsou zpět. Poslechněte si první ukázku z nového alba