Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Black Mountain přivezou do Prahy trochu kanadské psychedelie

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

8. 4. 2011

FOTO: Black MountainV pražském Lucerna Music Baru vystoupí už tento pátek, 8. dubna od 19 hodin, velice populární kanadská kapela Black Mountain. V roce 2008 nadchli publikum na festivalu Rock For People, nyní do Prah míří se svým třetím albem Wildreness Heart.

FOTO: Black Mountain

Black Mountain, Zdroj: archiv Black Mountain

Na území kanadského Vancouveru se zrodilo několik neuvěřitelných hvězd – Stephen McBean, Amber Webber, Matt Camirand, Jeremy Schmidt a Joshua Wells. Tyto osobnosti spojili svůj talent, vkus, náladu, a dali tak vzniknout formaci Black Mountain, která ale není žádnou mainstreamovou kapelou, která nikoho neurazí, ani nenadchne.

Tito kanadští hudební mágové se rozhodli pro odvážnější čin – progrock obohacený o psychedelii. Ačkoli vstoupili do hudebního showbyznysu poměrně nenápadně, dnes jsou jednou z nejžádanějších kapel na festivalech a jejich třetí album patřilo mezi nejočekávanější díla roku.

Zasněte se s blackmountainovskou psychedelií

I přesto, že zmíněné album své posluchače rozhodně nezklamalo, nejsilnější zbraní, před níž každý padá na kolena, jsou živá vystoupení. Jen při pravém koncertu dokážete prožít psychedelii a s ní spojené emoce, které Black Mountain něžně servírují. Jejich hudba se dá těžko popsat slovy, unáší do neznámých světů a působí doposud nepoznanou rozkoš.

Jedineční Black Mountain se tedy po třech letech od svého velice úspěšného vystoupení na Rock For People vrací zpět do České republiky. Touží naplnit své příznivce hudbou až po samý jejich okraj, touží vnuknout myšlenku, probudit touhu – zkrátka zanechat jedinečný pocit, který nemůžete získat nikde jinde než v pražském Lucerna Music Baru. Jeho dveře se otevřou již 8. dubna v 19 hodin, kdy na vás bude spuštěna lavina nespoutané a kvalitní hudby.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Black Mountain přivezou do Prahy trochu kanadské psychedelie