Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Black Mass: Johnny Depp a Matt Damon bojují o místo mafiánského bosse

FOTO: Johnny Depp Public EnemiesOba patří mezi nejlepší herce své generace, oba si pečlivě vybírají projekty, kterých se zúčastní, a oba dokážou přilákat do kin miliony diváků. Johnny Depp a Matt Damon tentokrát nebojují jen o trůn žebříčků návštěvnosti, ale také o vládu nad bostonskými gangstery.

FOTO: Johnny Depp Public Enemies

„Nějaký Will Hunting mě nedokáže rozhodit – jsem totiž Jack Sparrow, kapitán Jack Sparrow!“ Zdroj: Bonton

Fanoušci, kterým se líbil Johnny Depp v Mannově kriminálce Veřejní nepřátelé, budou následující zprávou potěšeni. Depp se totiž znovu chopí zbraní a zahraje si gangsterského bosse v biografickém thrilleru Black Mass pod vedením oscarového režiséra Barryho Levinsona (Rain Man).

Film vycházející ze stejnojmenné knihy bude vyprávět životní příběh skutečného mafiána Whiteyho Bulgera, který ovládl bostonské podsvětí a zároveň byl několik let konfidentem FBI. Bulgerova osobnost byla také jednou z inspirací pro postavu Jacka Nicholsona ve Scorseseho Skryté identitě.

Zájem o natočení Bulgerova životopisu však před několika měsíci projevil také herec a stále více úspěšný režisér Ben Affleck, který by v hlavní roli rád viděl svého letitého kamaráda Matta Damona. Jejich snímek by se měl opírat o scénář Terence Wintera, autora seriálů Rodina Sopranů a Impérium – Mafie v Atlantic City.

Aby toho nebylo málo, svou vlastní verzi Bulgerova života chystá také jeden z protagonistů Twillight ságy, herec Peter Facinelli. Zda nakonec některá ze stran ustoupí, či vzniknou dva nebo tři filmy vyprávějící v podstatě stejný příběh, zatím není jasné.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Black Mass: Johnny Depp a Matt Damon bojují o místo mafiánského bosse