Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Björk končí s Kickstarterem. K reedici Biophilie nesehnala dost dárců

Hana Voltrová

Hana Voltrová

13. 2. 2013

FOTO: BjörkDrsné a nepříjemné realitě musí čelit zpěvačka Bjӧrk. Její ambiciózní plán prostřednictvím projektu Kickstarter získat peníze na znovuvydání alba Biophilia z roku 2011 se nesetkal s úspěchem a islandská diva byla nucena projekt stáhnout po pouhých deseti dnech.

FOTO: Björk

Björk, Zdroj: bjork.com

Bjӧrk do projektu vstupovala s nadšením a se slovy, že přeprogramování Biophilie do Androidu se ukázalo být mnohem složitější, než původně vypadalo, a proto by ráda získala na tuto činnost peníze. Oficiální vyjádření ohledně následného neúspěchu ale zpěvačka nevydala.

Zpěvačka žádala prostřednictvím Kickstarteru po svých fanoušcích peníze, aby poté mohla přeprogramovat svou hudbu, samostatné aplikace a vzdělávací programy do podoby aplikace vhodné pro Android a Windows 8. Předtím bylo album dostupné pouze v podobě aplikace pro produkty značky Apple.

Projekt si dal za cíl vydělat během třiceti dní 375.000 liber, které by byly použity na přeprogramování Biophilie do formátu, díky čemuž by album a veškeré aplikace, které jsou jeho součástí, byly dostupné pro i pro děti z nízkopříjmových rodin. Tyto děti by tak měly šanci získat vzdělání v oblasti vědy a hudby. Se ziskem něco málo přes 15.000 liber po deseti dnech se ale tento plán nepodařilo naplnit ani částečně a bylo jasné, že tímto tempem se to již ani nestane.

Neúspěch islandské hvězdy na Kickstarteru je v ostrém kontrastu s úspěchem o dost méně slavné americké zpěvačky Amandy Palmer, známé z dua Dresden Dolls. Té se v loňském roce podařilo získat díky Kickstarteru 1,2 milionu liber, přestože jejím cílem bylo pouhých 100.000 liber.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Björk končí s Kickstarterem. K reedici Biophilie nesehnala dost dárců