×
TOPZINE.cz

Biodiverzita je ústředním tématem 36. ročníku festivalu Ekofilm

!Speciál!Ekofilm je festival o životním prostředí, který je nejstarší svého druhu v celé Evropě. Konat se bude v Třeboni, Českých Budějovicích a Českém Krumlově od 4. do 10 října. Jeho letošním hlavním tématem bude biodiverzita – rozmanitost. Jaké snímky diváci uvidí?

Festivalem bude již potřetí provázet Jaroslav Dušek

Celkem jich bude na výběr 226. Tyto dokumenty pochází ze 40 zemí celého světa, pouze 63 je z České republiky. „Do soutěže komise vybrala 50 snímků. Hodnotit je bude šestičlenná mezinárodní porota,“ upřesnila programová ředitelka Ekofilmu Jitka Radová.

Festival ale nebude pouze o filmech. U příležitosti premiéry se budou moci návštěvníci zúčastnit cyklojízdy kolem třeboňského rybníka Svět nebo si mohou poslechnout koncert hudební skupiny The Tap Tap, která je složená ze studentů Jedličkova ústavu. Na Ekofilmu je i možnost diskutovat, účastnit se workshopů či besed s různými známými osobnostmi. Jelikož se festival týká ekologie, také zde budete moci ochutnat biovína nebo zajít do lesa Ekofilmu. Ten se během těch čtyř let, před nimiž byl založen, už poměrně rozrostl.

Vstup na Ekofilm je zdarma. Organizátory festivalu jsou ministerstvo životního prostředí, občanské sdružení Ekofilm, Jihočeský kraj a města Český Krumlov a České Budějovice. Už potřetí bude festivalem o životním prostředí v různých zemích světa provázet jako moderátor herec Jaroslav Dušek.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..