Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Bio potraviny, kosmetika a další přípravky. Ráj pro váš zdravý životní styl!

!Tip!Na téma biopotraviny už toho bylo napsáno mnoho. Spousta zákazníků si stěžuje na vysoké ceny biopotravin, přitom si neuvědomuje a ani zdaleka netuší, co všechno jejich výroba obnáší. Stejně tak se stále ještě objevuje nedůvěra spotřebitelů v pravost biopotravin a nedostatečná informovanost v této oblasti. V neposlední řadě se také řeší otázka, zda jsou biopotraviny opravdu tak zdravé, jak se říká.

 

V současné době se velice rozmáhá trend BIO. Je však třeba vědět, že pokud se rozhodneme žít BIO, neznamená to pouze to, že jsme in, ale především také to, že nám není lhostejný stav naší přírody ani stav našeho zdraví. Většinu z nás ke změně stravování a zdravějšímu a ekologičtějšímu způsobu života přivedou mnohdy až vážnější zdravotní problémy.

Jsou biopotraviny zdravé?

Biopotraviny bezesporu zdravé jsou. Nejen proto, že neobsahují žádné chemické látky, byly vypěstovány šetrným přirozeným způsobem bez použití umělých hnojiv nebo zpracovány na základě přísných norem. Není pravda, že chemicky neošetřené potraviny snadno plesniví. Záleží především na včasném zpracování po sklizni a způsobu skladování. Bylo prokázáno, že spíše produkty vypěstované s použitím umělých hnojiv jsou náchylnější k plesnivění.

Sami posuďte, zda je lepší kousnout si do chemicky stříkané mrkve, která chutná jako mýdlo nebo čerstvé křupavé mrkvičky z bio zahrádky. Například bio mléko a bio mléčné výrobky nezpůsobují takové riziko vzniku alergií u dětí! Biopotraviny vlastně stabilizují imunitní systém člověka.

Foto: Petra Prokopová, Topzine.cz

Foto: Petra Prokopová, Topzine.cz

Zdravý životní styl

Zdravý životní styl není jen o způsobu bio a ekologická domácnost neznamená jen třídění odpadu. Existují velice šetrné a zároveň účinné ekologické prostředky, které svým složením pouze z přírodních složek dokážou v domácnosti zaručit čistotu, dezinfekci, přirozenou vůni a především snadnou biologickou odbouratelnost.

 

Zdroj: bio-country.cz

Zdroj: bio-country.cz

Ekologická domácnost

Vynikajícím ekologickým pracím prostředkem je Ecover. Sama v něm peru již několik let a jsem naprosto spokojená. Konvenční prací prostředky plné agresivních chemických látek, které dráždí pokožku a voní jako celá parfumerie, mě rozhodně neuspokojí. Není třeba se obávat, že ekologický prášek nevypere. Vypere, a dobře! Nedráždí kůži a není parfemovaný vůbec, nebo jen lehce zavání bylinkovými silicemi. Ecover je nejžádanější značka, která nabízí kompletní čistící prostředky pro celou vaši domácnost. Jsou vyrobeny pouze z derivátů rostlinných olejů a jsou jako stvořené pro alergiky, atopiky a děti s velmi citlivou pokožkou.

Veškeré výrobky firmy Ecover naleznete v internetovém obchůdku www.bio-country.cz .

Tento příjemný internetový obchůdek nabízí také produkty Fair trade. Pochutnejte si na téhle výborné čokoládě, jejíž koupí přispíváte na konto zřízené pro děti v Africe s onemocněním AIDS.

Zdroj: bio-country.cz

Zdroj: bio-country.cz

Ochutnejte také například tuto zdravou lahůdku:

Krém z loupaných bílých mandlí – již několikrát se mi podařilo krutě zhřešit. Sklenička nevydržela v lednici ani dva dny. Kromě klasického použití na pečivo nebo smyslného ulízávání je možné vyzkoušet i mandlové mléko, které si snadno vyrobíte rozmixováním pasty s vodou nebo obilným mlékem. Také vlastnoručně vyrobené cukroví nebo koláčky s mandlovou nádivkou mohou být vítaným zpestřením každého svátečnějšího dne.

Ještě připomínám, že mandle obsahují spoustu cenných minerálních látek a vitamínů, zejména vápník, hořčík, vitamín E, jejich konzumace navozuje pocit pohody, harmonie a klidu, působí proti stresu a okamžitě dodávají energii díky tuku a bílkovinám v nich obsaženým. Konzumace mandlí a mandlového mléka je velice prospěšná také v těhotenství a v době kojení – výrazně totiž podporuje tvorbu mateřského mléka.

Zdroj: bio-country.cz

Zdroj: bio-country.cz

Pro ty, kdož se stravují zdravě a tíhnou k makrobiotice, jsou tady nejrůznější zrníčka, oříšky, semínka, sušené ovoce, obiloviny, nápoje, čaje, kávy, pochutiny, doplňky stravy, knihy a kvalitní přírodní kosmetika. Přijďte se podívat!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bio potraviny, kosmetika a další přípravky. Ráj pro váš zdravý životní styl!