Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Bio Oko podporuje audioknihy, od ledna tak můžete navštívit i Bio Ucho

Redakce

Redakce

8. 1. 2011

KOLÁŽ: KnihyBio Oko se neleká inovací a v lednu nového roku přichází s cyklem pořadů Bio Ucho. První díl cyklu se bude konat v neděli 9. ledna od 18 hodin. Budete si moci poslechnout audioknihu Tracyho tygr vytvořenou ze stejnojmenné Williama Saroyana. Celková doba poslechu je pár minut přes dvě hodiny a příjemné vstupné 50 Kč.

KOLÁŽ: Knihy

Knihy umí potěšit oko i ucho, Foto: Marián Luha, Topzine.cz

Cyklus je organizovaný ve spolupráci s vydavatelstvím Tympanum. Bude se věnovat audioknihám, tedy zvukovým nahrávkám literárního díla. Poetický příběh Tracyho tygra je zdramatizován v podání Vojtěcha Dyka, Marthy Issové a dalších. Zrežíroval ho Jan Jiráň, hudbu složil Dominik Renč a příběh vypráví Lukáš Hlavica.

Popularizace audioknih

Projekt je podporuje světový trend přenesení poslechu audioknih do veřejných prostor kinosálu s kvalitním zvukovým aparátem. Příjemné prostředí v sále podpoří speciální instalace atmosférických lampiček a obsluha, která pro vás bude dostupná přímo v sále. Foyer a sál kina bude navíc vyzdoben ilustračními fotografiemi či ilustracemi vztahujícími se k literárnímu dílu, pokud to jeho povaha dovolí.

V únoru se příznivci cyklu Bio Ucho mohou těšit na půlnoční poslech knihy Čarodějův učeň. Kino Bio Oko bude přicházet s novým cyklem zpravidla jednou měsíčně a přesné časy a data budou upřesněna během ledna 2011. Pokud chcete vědět víc, podívejte se na stránky kina Oko!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bio Oko podporuje audioknihy, od ledna tak můžete navštívit i Bio Ucho