Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Bio Oko chystá ojedinělou projekci dokumentu o zakladateli Humanistického hnutí

Petra Duhajská

Petra Duhajská

1. 4. 2011

Pro fanoušky dokumentárních filmů, lidi, kteří v mainstreamové produkci nenacházejí to, co hledají, pro diváky s hloubavou myslí, ale i pro spoustu dalších připravilo pražské kino Oko na pondělí 4. dubna od 20:30 projekci filmu Mudrc z And.

FOTO: Silo

I po Silově smrti jsou jeho myšlenky stále živé, Zdroj: oficiální stránky

Ačkoli ovlivnily myšlenky a činy argentinského myslitele, řečníka, filosofa a spisovatele Maria Luise Rodrígueze Cobose (6. ledna 1938 – 16. září 2010), známějšího pod pseudonymem Silo, životy stamilionů lidí po celém světě, nejen v České republice zůstává stále relativně opomíjený.

Dokument kanadské televize Mudrc z And vznikl před třemi lety v režii Daniela Zuckerbrota a byl nominován na cenu Special Jury Award na 42. ročníku filmového festivalu WorldFest v Hustonu v Texasu. Zabývá se především úplným počátkem cesty k vytvoření celosvětového Humanistického hnutí a myšlenky projektu Parku studií a reflexe. Na to pak navazuje i konkrétními výsledky působení slov tohoto člověka na místech tak vzdálených jeho rodné Argentině, jako je Indie nebo třeba Keňa.

Všichni, kteří by se o tomto nenápadném a zdánlivě obyčejném člověku chtěli dozvědět více, mohou využít ojedinělé příležitosti a vyrazit v pondělí večer do holešovického kina Oka. Vstupné na projekci dokumentu Mudrc z And je 100 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bio Oko chystá ojedinělou projekci dokumentu o zakladateli Humanistického hnutí