Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Bio kosmetika: Trend moderních žen

Redakce

Redakce

17. 5. 2010

Když se řekne slovo „BIO“, každému se vybaví ekologické zemědělství. Bioprodukty nebo biopotraviny jsou vyrobeny na ekologické bázi, kdy se nepřidávají žádná chemická, umělá ani škodlivá hnojiva. Kvalita bioproduktů je od konvenčních zemědělských komodit určována kvalitou celého zemědělského systému a zpracovatelského postupu.

Ovšem v České republice je velkým problémem poznat opravdovou biokosmetiku. U této kosmetiky se mohou spotřebitelé snadno nechat napálit, protože v ČR není přesně definováno, co musí biokosmetika splňovat.

Existuje ale společnost, která se zabývá certifikací bioproduktů, a spotřebitel tím pádem alespoň ví, které přípravky jsou bio a ekologicky nezávadné. Je to společnost KEZ (kontrola ekologického zemědělství). Ta vydává dva certifikáty, jež získají pouze výrobky s určitými standardy, které byly vytvořeny odborníky na kosmetiku. Tato společnost je neziskovou organizací, zajištuje odbornou a nezávislou kontrolu a certifikaci v systému ekologického zemědělství.

Jaké u nás platí certifikáty?

Certifikát CPK (certifikována přírodní kosmetika) – výrobky tohoto označení pocházejí z přírodních zdrojů. Druhým typem je Certifikát CPK BIO (certifikovaná přírodní bio kosmetika) – výrobky jsou také pouze přírodní, ale v tomto případě pocházejí suroviny výhradně z ekologického zemědělství nebo ze sběru ve volné přírodě. Výrobky nesmějí obsahovat geneticky upravené suroviny, využívat surovin ze zvířat, chemikálie ani ropné produkty. Také obaly by měly být z přírodních surovin, a tudíž lehce odbouratelné v přírodě.

Biokosmetika a její zásady

  • výrobky obsahují pouze přírodní suroviny spolu se surovinami z ekozemědělství
  • neobsahují parafín, vazelínu ani silikon
  • nejsou v nich GMO (geneticky modifikované organismy)
  • odpady z výroby se likvidují ekologicky
  • nejsou testovány na zvířatech

Biokosmetika a výhody, nevýhody

Biokosmetika přináší spíše výhody než nevýhody. Mezi ně patří zajisté dobrá snášenlivost, protože nezpůsobuje alergické reakce ani lidem, kteří mají citlivou až velmi citlivou pokožku!

Je účinná a kvalitní, díky rostlinným složkám, které obsahují velké množství přírodních vitaminů, antioxidantů a hydratačních látek.

Mezi nevýhody patří pomalejší nástup účinku než u běžné kosmetiky. Zato však výsledky vydrží déle! Tato kosmetika nemusí napoprvé každému vyhovovat, protože výrobky obsahují množství přírodních výtažků a pokožka navyklá na běžné produkty nemusí hned začít správně reagovat. Také ne každému voní, protože není parfémovaná, ale obsahuje pouze aroma z éterických olejů. Biokosmetika neobsahuje syntetické konzervanty, proto má krátkou dobu trvanlivosti. Ovšem výsledky jsou po nějaké době hodně znát!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bio kosmetika: Trend moderních žen