Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Billy Talent se vrací do Prahy

Redakce

Redakce

2. 11. 2009

Kanadská punk-rocková čtveřice Billy Talent vydala své třetí album nazvané III a v rámci světového turné k vydání novinky zamíří i do České republiky. Společně se svými hosty Silverstein a Cancer Bats rozezní v sobotu 21. listopadu pražskou Tesla Arénu.

Billy Talent Zdroj: Ticketpro.cz Foto: Dustin Rabin

Billy Talent se českému publiku živě prvně představili před dvěma lety jako předkapela amerických My Chemical Romance. V té době se celosvětově proslavili díky albu II, které obsahovalo hity jako Surrender nebo Fallen Leaves.

Na úspěch prvního koncertu navázal jejich samostatný koncert v roce 2008, na kterém se prokázalo, že v Čechách je punk-rock v jejich syrovém podání populární a že zde mají silnou fanouškovskou základnu.

Album III je třetím oficiálním albem kapely a na poslední album navazuje po, pro dnešní dobu nezvykle dlouhých, třech letech. Na koncertě tak jistě zazní singly Rusted From The Rain a Devil On My Shoulder, ke kterým již Billy Talent stačili natočit a vypustit do světa videoklipy.

Billy Talent flayer

Zdroj: Conspiracy.cz

Jako hosté se na koncertě objeví američtí scream/post-hardcoreoví Silverstein, kteří Českou republiku navštíví již podruhé. Loňský koncert s From First to Last přesvědčil návštěvníky o jejich muzikantských kvalitách, a tak určitě nebudou zaostávat za headlinery a do obecenstva přivedou mnoho svých fanoušků.

Druhým hostem bude energická hardcoreová kapela Cancer Bats, která pochází z Torronta, stejně jako Billy Talent, a v Čechách je známá z koncertů, kde hrála po boku skupin jako Funeral For A Friend či Rise Against.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Billy Talent se vrací do Prahy