Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Billy Talent – Narozeninová párty v Praze

Redakce

Redakce

22. 11. 2009

Billy Talent Zdroj: Ticketpro.cz Foto: Dustin Rabin

Kanadská čtveřice Billy Talent oslavila 21. listopadu na pódiu pražské Tesla Arény narozeniny svého bubeníka pořádnou rock’n’rollovou show. Společnost jim dělali sousedé z rodného Toronta Cancer Bats a Silverstein.

Billy Talent Zdroj: archiv Billy Talent

Billy Talent, Zdroj: archiv Billy Talent

V půl osmé se poloprázdná hala setměla a začal koncert první z předkapel Cancer Bats. Poctivý hardcore plný dobře zvládnutého screama zpěváka, který si koncert vyloženě užíval, bohužel kazil nepovedený zvuk, který snad jako prokletí provází většinu předkapel. Cancer Bats svou půlhodinu dobře využili a zatopili do ohně pod kotlem, který se stačil vytvořit pod pódiem.

Cancer Bats Zdroj: archiv Cancer Bats Foto: Vanessa Heins

Cancer Bats, Zdroj: archiv Cancer Bats Foto: Vanessa Heins

Po krátké přestavbě pódia přebrali žezlo Silverstein, kteří překvapili, protože svou show nepojali jako promo pro jejich nové album, ale zahráli i své klasické hity jako My Heroin,  Smile For Them nebo My Disaster. Příjemným zpestřením byla coververze Apologize od One Republic, kterou nahráli pro kompilaci Punk Goes Acoustic 2.

Je ale třeba podotknout, že velké pódium jim úplně nesvědčí, protože v porovnání s loňským vystoupením v Lucerna Music Baru chyběl koncertu větší náboj, což se odrazilo i na reakcích publika, které o sobě dalo pořádně vědět jen při hymně My Heroin. Svůj podíl na vině si nesl opět nezdařilý zvuk.

Silverstein Zdroj: archiv Silverstein Foto: Adam Elmakias

Silverstein, Zdroj: archiv Silverstein Foto: Adam Elmakias

Po odchodu Silverstein byla před pódiem zavěšena černá opona, která v sobě nesla příslib překvapení. A bylo tomu tak. Vystoupení předkapel byla možná o efektovou a zvukovou stránku ochuzena záměrně, aby vynikl hlavní bod večera, Billy Talent. Kapela začala vypalovačkou Devil In A Midnight Crash a hned při prvních tónech bylo znát, že právě na ně se přišlo podívat publikum, které se mezitím rozrostlo a nahustilo dopředu.

Zvuk byl konečně znatelně upraven k lepšímu a byla také využita osvětlovací technika, která se starala nejen o pódium s vyvýšenými bicími, ale i o hlediště a světelná show skutečně skvěle dokreslovala atmosféru.

Billy Talent střídali písničky ze všech tří alb. Na začátku zazněly např. hity This Suffering, Rusted From Rain nebo Saint Veronicas a první část byla oddělena blahopřáním zpěváka Bena  Kowalewicze bubeníkovi Aaronu Solowoniukovi k narozeninám a sborovým zpěvem Happy Birthday spolu s fanoušky.

Druhou část koncertu započali Billy Talent jejich možná nejznámější písničkou Surrender, kterou přivítalo davové nadšení a radost. Dále byly k slyšení písničky z nového alba jako Tears Into Wine nebo The Dead Can’t Testify. V jednom momentu Tesla Arena propukla ve smích. Stalo se tak, když se zpěvák Ben zeptal, jak se česky řekne slut, a následně uvedl písničku The Ex slovy, že je určena pro the biggest kurva I have ever seen…

Po hodině hraní odešla kapela z pódia a v hale nastal velký jásot a potlesk, do kterého se Billy Talent vrátili, aby vytáhli esa z rukávu. Jako přídavek na rozloučenou zazněly hity Devil On My Shoulder, Fallen Leaves a Red Flag.

Billy Talent si zaslouží pochvalu za skvělé hudební provedení i za show, která byla zejména v rukou zpěváka Bena  Kowalewicze, který po pódiu běhal jak čertík z krabičky. Bylo až obdivuhodné jak dokázal celý koncert tak kvalitně odzpívat a odkřičet od začátku do konce. Pozadu nebyli ani kytarista Ian D’Sa a baskytarista Jon Gallant, kteří kromě bravurního zvládnutí nástrojů, Kowalewiczovi zdatně sekundovali ve zpěvu. A nesmí se zapomenout ani na oslavence bubeníka Aarona Solowoniuka.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Billy Talent – Narozeninová párty v Praze