Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Billy Idol se ukáže v Praze, vstupenky jsou už v předprodeji

Hana Dittrichová

Hana Dittrichová

6. 4. 2010

billy_Idol!Vstupenky!Jedna z nejvýznamějších osobností rockové a new wave hudby osmdesátých let, britský zpěvák Billy Idol, vystoupí 27. června s vlastní kapelou v pražském klubu SaSaZu. Vstupenky můžete koupit už nyní na Topzine.cz. Tvdrý punkový chlapík a oblíbený popový klučina v jedné osobě sice již není na zářivém vrcholu své dráhy, ale stále má co nabídnout a z čeho těžit.

Billy Idol, ikona osmdesátých let, v červnu vystoupí v Praze, Zdroj: Billy Idol's Photos

Billy Idol, ikona osmdesátých let, v červnu vystoupí v Praze, Zdroj: Billy Idol's Photos

Britský zpěvák s hudbou začínal podobně jako většina mladíků. Jeho vzorem byla legendární skupina Sex Pistols a zpočátku v jejich stylu založil vlastní punkovou kapelu Generation X, která za dobu svého působení vydala pár slušně oceněných alb. Poté se však roku 1981 přestěhoval do New Yorku, navázal spolupráci s kytaristou Stevem Stevensem a vše se začalo měnit.

>>> Koupit vstupenky zde <<<

Z drsného chlapa sladkej popíkář

Na domácí scéně Billyho doposud znali jako punkera, který si nebere servítek, a tak údiv po poslechu jeho newyorské novinky nebral konce. Místo punku se zpěvák zaměřil na nenásilný pop a zabodoval. Klipy k písním White Wedding a Dancing With Myself si rychle oblíbila televize MTV a začala je vysílat i ve svém hlavním čase.

Billyho druhé singl album Rebel Yell bylo tím nejúspěšnějším v jeho kariéře, podařilo se prodat více než dva miliony kusů. Singly jako Eyes Without A Face, Flesh For Fantasy či Catch My Fall z něj udělaly ještě respektovanějšího hudebníka, než byl doposud. Na Billyho koncertech ve velkých arénách i na největších stadionech by se stěží našlo volné místo.

Přemohl drogu i propádak a vrátil se zpět

Dalším albem bylo Whiplash Smile, sice už méně oceňované než předchozí, ale přesto stále stojící za poslech. S ním však ale přišel i nový průlom v jeho kariéře. Billy ukončil spolupráci se Stevem Stevensem a zanedlouho propadl tvrdým drogám. Naštěstí ne na dlouho, v devadesátých letech vydal další dvě desky, ale tentokrát se mu moc nevyvedly. Charmed Life byla sice ještě poměrně dobře kombinovaným albem, ale následné Cyberlife se stalo jeho největším propadákem.

Velkolepý návrat na scénu si Billy načasoval na dvacáté výročí MTV. Znovu se spojil se Stevensem a vydali album Devil’s Playground. Přestože nebylo žádným velkým zázrakem, svých pozitiv mělo dostatek a díky němu se i Billy vydal na koncertní šňůru. V roce 2006 mu vyšla deska Vánočních písní.

S kytaristou Stevensem opět září

Teď se sólista opět vrací na evropská pódia a kromě Stevense mu po boku budou stát muzikanti z doprovodné kapely. Na vystoupení zpěváka, jehož mnohé hity rozhodně stojí za opakovaný poslech, si můžete lístky koupit už teď v síti Eventim zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Billy Idol se ukáže v Praze, vstupenky jsou už v předprodeji