Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Billie Joe Armstrong po vzteklé scéně na koncertě nastupuje na odvykačku

Standa Kafka

Standa Kafka

29. 9. 2012

FOTO: Green DayZpěvák známé americké kapely Green Day se přihlásil na odvykací léčbu kvůli závislosti na drogách. Skupina o tom minulý týden informovala na svých webových stránkách.

FOTO: Green Day

Green Day Zdroj: greenday.com

Kdysi punk rocková, dnes už spíše jen rocková, kapela se zároveň omluvila za chování svého zpěváka během víkendového vystoupení v Las Vegas. Tam si Armstrong nebral servítky, když zjistil, že do konce jejich vystoupení zbývá pouhá minuta.

Čtěte také o údajném plagiátorství Boba Dylana

Během své výpovědi možná vytvořil nový světový rekord v používání nejmenovaného anglického slovíčka, začínajícího na písmenko F. Během necelých dvou minut jsme si mohli vyslechnout toto slovo jedenadvacetkrát. Vystoupení zakončil demonstrativním zničením vlastní kytary a za velkého aplausu publika odešel do zákulisí.

Těžko říci, zda to byla opravdu spontánní reakce na nečekaně rychlý konec koncertu. Spekuluje se, že možná šlo jenom o nahranou scénku.

Před týdnem, 21. září, totiž vyšlo nové album Green Day, nazvané ¡Uno!, a každá zmínka o kapele je v tuto dobu dobrá. Na druhou stranu nyní oznámená drogová „zápletka“ tuto teorii o marketingovém tahu příliš nepodpořila.

Návštěva u Arsenalu zatím platí

¡Uno! je první částí plánované trilogie alb ¡Uno!, ¡Dos!, ¡Tré!. Druhý díl ¡Dos! má následovat 12. listopadu letošního roku. Poslední část by se na pultech obchodů měla objevit 14. ledna roku následujícího.

Na albu spolupracovala kapela s producentem Robem Cavallem. Ten jim pomáhal už s několika předchozími deskami, třeba s American Idiot, která vyšla v roce 2004.

V důsledku Armstrongova léčení byli Green Day nuceni odložit nadcházející propagační vystoupení k novému albu. Nic se však zatím nemění na koncertní šnůře po Velké Británii naplánované na příští léto. Turné má vrcholit koncertem na Emirates Stadium, domovském stánku londýnského Arsenalu, který má kapacitu přes 60.000 diváků.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Billie Joe Armstrong po vzteklé scéně na koncertě nastupuje na odvykačku