Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Big Eyes. Nový film Tima Burtona z uměleckého prostředí již brzy

Martina Knapová

Martina Knapová

28. 1. 2015

Do českých kin přijde v únoru premiéra životopisného filmu s názvem Big Eyes, který pojednává o jednom z nejlépe organizovaných uměleckých podvodů v americké historii. Snímek z dílny Tima Burtona si zřejmě své publikum v Čechách najde, nicméně jeho dosavadní hodnocení zatím nepřinášejí závratná čísla.

Foto z filmu Big Eyes, Tim Burton, Zdroj: www.filmserver.cz

Foto z filmu Big Eyes, Tim Burton. Zdroj: www.filmserver.cz

Příběh ze sklonku čtyřicátých a padesátých let se zaměřuje na úspěch malíře Waltera Keana, který svými obrazy s nadpřirozeně vypadajícími, fantazijními postavami dobyl komerční umělecký svět. Proto veřejnost nakonec tolik pobouřila zpráva, že tyto proslavené obrazy ve skutečnosti maloval někdo jiný, jeho manželka Margaret Keane.

Burtonův film se spíše soustřeďuje na život a tvorbu samotné americké umělkyně Margaret a její utajený věhlas. Svým tematickým zabarvením zapadá příběh umělkyně ke slavným skandálům amerického umění a možná není v Čechách až tolik znám. O důvod více si tedy zajít do kina na nový snímek.

Plakát k filmu Big Eyes, Tim Burton, Zdroj: www.filmserver.cz

Plakát k filmu Big Eyes, Tim Burton. Zdroj: www.filmserver.cz

Z tvorby Margaret je zcela patrné, jakým lákadlem muselo být pro Burtona zpracování zrovna tohoto tématu. Margaretiny typické postavy s obrovskýma očima a fantazijním pozadím si notují s vlastní Burtonovou tvorbou, kterou jsme nedávno měli možnost spatřit na jeho obsáhlé výstavě v domě U Kamenného zvonu v Praze.

Snímek přijde do kin 5. února 2015 a zde je k vidění jeho trailer s českými titulky: http://www.csfd.cz/film/275246-big-eyes/videa/.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Big Eyes. Nový film Tima Burtona z uměleckého prostředí již brzy