Beze strun a trsátek. Šampionát v Air Guitar má muž napodobující Weezer

Američan Eric Melin byl v pátek 23.srpna korunován mistrem světa v disciplíně zvané Air Guitar. Porotu soutěže, jejímž účelem je předvést co nejautentičtější hru na imaginární kytaru, překvapilo, jak věrohodně se Melinovi podařilo „zahrát“ skladbu Hasp Pipe od skupiny Weezer.

FOTO: Air Guitar
Air Guitar probíhá i v ČR (na snímku Lady Gagarin). Foto: Karel Slabý

Disciplína vznikla ve Finsku roku 1990 a kromě šampionátu v nošení manželek na zádech nebo mistrovství světa v hodu mobilem jde o další z mnoha neobvyklých činností, jakými jindy konzervativní místní lidé slaví příchod pěkného počasí.

„Je to neskutečné, pořád svému úspěchu nemůžu uvěřit,“ řekl nejlepší air guitarista Melin přezdívaný Mean poté, co porazil loňského finalistu Douga Stroocka a získal si bouřlivý potlesk z řad publika a nejvyšší hodnocení od porotců.

„Všichni, kdo se téhle šílenosti věnují veřejně – ne jen v soukromí svých domovů – jsou podle mě tak trochu blázni. Přál bych si ale, aby se jednoho dne náhled na celou věc změnil a začala se brát jako svébytná součást umění. Věrohodně napodobit hraní na kytaru dá koneckonců docela zabrat,“ myslí si mladý Američan, jenž zároveň doufá, že právě jemu se postupem času tuto myšlenku povede na veřejnosti prosadit.

Beze strun a trsátek. Šampionát v Air Guitar má muž napodobující Weezer
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*