Menu
TOPZINE.cz
Technologie

Bezdrátová versus drátová sluchátka: která jsou pro vás vhodnější?

Rádi posloucháte hudbu, podcasty nebo vyřizujete hovory s pomocí sluchátek? Pokud bez sluchátek nedokáže žít, věnujte čas jejich pečlivému výběru. Největším rozhodnutím, které budete muset učinit, není volba vhodné barvy, ale varianty – jste typem člověka, kterému budou více vyhovovat bezdrátová nebo klasická drátová sluchátka?

Bezdrátová sluchátka a jejich hlavní přednosti

Když se řekne bezdrátová sluchátka, určitě se vám jako první vybaví naprostá volnost pohybu, kterou vám nabídnou. V jejich prospěch samozřejmě hraje i velikost – bezdrátová sluchátka se vám i s krabičkou vejdou do kapsy a můžete je nosit u sebe při každé příležitosti.

Vhodná jsou sluchátka při cestování, kdy si chcete užívat nerušený poslech hudby a neřešit kudy a kam natáhnout drát. S vaším zařízením se bezdrátová sluchátka propojí pomocí bluetooth rozhraní a lze je připojit i k více zařízením. Výdrž sluchátek na jedno nabití je poměrně slušná, protože vydrží déle než deset hodin.

True Wireless sluchátka

Variantou bezdrátových sluchátek jsou také takzvaná skutečná bezdrátová sluchátka. K jejich dobíjení nejsou potřebné žádné dráty, ale vystačíte si s malou krabičkou, která funguje jako dobíjecí stanice. V provedení True Wireless se ale vyrábějí pouze špunty.

Kdy nejsou bezdrátová sluchátka tou správnou volbou

Stává se vám, že často hledáte klíče, mobilní telefon a zapomínáte, kam jste je položili? Jestliže patříte k lidem, kteří musejí mít vše přidělané, jinak to ztratí, nejsou bezdrátová sluchátka tou správnou volbou. Zároveň je nelze používat tehdy, když se nabíjejí. Pokud je tedy zapomenete nabít, musíte si počkat.

Klasická drátová sluchátka a jejich výhody

Tradiční drátová sluchátka ale stále mají spoustu příznivců. Ti si nemohou vynachválit kvalitu přehrávaného zvuku a také jejich snadné odložení okolo krku, když zrovna nemáte po ruce kapsy ani jiné místo, kam byste je mohli položit. Drátová sluchátka jsou také většinou levnější než ta bezdrátová, a pro spoustu lidí se stala osvědčenou klasikou, kterou nechtějí měnit.

Na co si dát při používání sluchátek pozor?

Při neopatrném zacházení můžete drát od sluchátek poničit nebo dokonce zcela zlomit. Pokud se s drátovými sluchátky věnujete sportům a jiným fyzickým činnostem, je nutné být opatrní, protože je můžete snadno poškodit, a tím zcela znehodnotit.

Při výběru sluchátek zvažte veškeré proměnné a rozhodněte se podle toho, co od nich čekáte a jaká varianta je pro vás ta nejvhodnější a bude zcela kompatibilní s vaším stylem života. Někdo nedá dopustit na tradiční drátová sluchátka, jiní jsou skalními fanoušky těch bezdrátových. Do kterého tábora se řadíte vy?

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Bezdrátová versus drátová sluchátka: která jsou pro vás vhodnější?