Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Bez čepice a klobouku v létě ani ránu! Jsou trendy a ochrání

Redakce

Redakce

13. 6. 2011

FOTO: Letní kloboukyPokrývku hlavy byste měly nosit i v létě. Zejména v horkých a slunečných dnech. Ochrání vám hlavu před spálením a vyhnete se úpalu i jeho blízkému příbuznému, úžehu.

FOTO: Dámské letní čepice

I čepice patří k létu, Zdroj: esprit.co.uk

Pokrývka hlavy by měla být nezbytnou součástí naší výbavy na koupaliště nebo k rybníku. Poslouží při práci na zahradě nebo při pouhém lenošení na zahrádce. Nemělo by se na ni zapomínat ani u moře.

Sluneční paprsky jsou nebezpečné a mají neblahé účinky na kůži i na hlavu. Své tělo mažeme různými opalovacími krémy, protože chceme být krásně opálené a ne rudé jako rajčata. Stejně tak bychom měly myslet na hlavu, protože dostat úpal není zrovna příjemná záležitost.

Noste klobouky

Lámete si hlavu s tím, jakou pokrývku hlavy vybrat? Říkáte si, že ve všech vypadáte naprosto příšerně, přitom té holce od vedle neuvěřitelně sluší? I vám bude. Stačí jen zvolit ten správný tvar, obejít pár obchodů, nenechat se zdeprimovat zkoušením a jsem si jistá, že objevíte čepici nebo klobouk, který vám bude slušet.

FOTO: Dámské kloboučky

Moderní klobouky sluší každému, Zdroj: esprit.co.uk

Kšiltovky, bekovky a klobouky různých střihů i barev mají v každém obchodě několik. Materiál nemusí být vždy z bavlny. Nosí se i pletené malé čapky, na léto ideální slamáky nebo saténové i sametové bekovky. Navíc najdete barevné, s potisky, flitry a cvočky.

Nejmodernější jsou letos kloboučky. Můžete si jich pořídit hned několik. Jeden na běžné nošení, jiný na rande a další na večírek nebo jeden z letních festivalů. Klobouky se dají ozdobit stuhou nebo květinou, které letos tolik frčí. Nosit je můžou holky i kluci. V pokrývkách hlavy se meze nekladou.

Pro každého se něco najde

Pokud patříte mezi příznivce letních sportů, nezapomeňte na kšiltovku. Na kolo, brusle nebo na tenis je jako dělaná. Pro nadšence dostihů, kde je klobouk tradicí a nosí se již pěknou řádku let, nebo pro milovníky jachtingu či golfu se vyrábí mnoho pokrývek hlavy. Nikdo nepřijde zkrátka. Ochuzeni nebudou ani vyznavači retro stylu, kteří si najdou to pravé v podobě roztomilých barevných nebo puntíkatých retro kloboučků.

FOTO: Kloubouky

Kloubouky jsou pro léto jako stvořené, Zdroj: zleva topshop.com, promod.eu

Vyberte si takovou pokrývku hlavy, ve které se bude cítit dobře a padne vám jako ulitá. V klobouku budete nepřehlédnutelná a kdo ví, třeba v něm potkáte toho pravého, s kým strávíte romantické letní večery.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bez čepice a klobouku v létě ani ránu! Jsou trendy a ochrání