Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Beyoncé vydala neohlášené album. Doprovází ho 17 videoklipů

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

15. 12. 2013

V pátek 13. prosince přichystala Beyoncé svým fanouškům překvapení. Vydala nové album, aniž by ho předtím jakkoli propagovala. Zatím je však dostupné pouze přes iTunes.

FOTO: Beyoncé

Beyoncé nedělala novému albu dopředu žádnou reklamu. Chce, aby putovalo rovnou k fanouškům. Foto: Tony Duran Zdroj: beyonce.com

Páté sólové studiové album se jmenuje jednoduše Beyoncé a je pojato jako audiovizuální projekt – klasické album o čtrnácti skladbách je doplněno sedmnácti videoklipy. Ty vznikaly v různých světových metropolích, třeba na brazilské pláži, v New Yorku, L. A. či v Paříži, jiný se odehrává na horské dráze na Coney Islandu. Zpěvačka se podílela na jejich režii.

„Já hudbu vidím,“ vysvětluje Beyoncé, proč se tentokrát rozhodla pro vizuální album. „Je to víc než jen hudbu slyšet. Když se do něčeho ponořím, okamžitě vidím vizuál nebo sérii obrázků, které se váží k určitému momentu nebo emoci, vzpomínce z dětství, mým snům nebo fantaziím. A ty jsou všechny spjaty s mou hudební tvorbou.“

Blíž k fanouškům

Zpěvačka se tentokrát obešla bez jakékoli předchozí reklamy. Prý to udělala, protože obvyklý způsob vydávání alb ji omrzel a chce navázat s fanoušky přímý kontakt. „Chtěla jsem ho vydat přesně v den, kdy bude hotové, aby šlo k fanouškům přímo ode mě,“ uzavírá Beyoncé.

Další možnou motivací k tomuto neobvyklému kroku by mohla být špatná zkušenost s úniky materiálu online. Beyoncé to zažila vloni, když její album kdosi nelegálně umístil na internet.

Album se dá zatím pouze stáhnout z iTunes, klasický formát CD doplněný o DVD s klipy půjde do prodeje až před Vánoci. Na desce se podíleli mimo jiné Justin Timberlake, producenti Timbaland a Pharrell Williams nebo zpěvaččin manžel Jay Z.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Beyoncé vydala neohlášené album. Doprovází ho 17 videoklipů