Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Bestival 2010: Jednička mezi menšími britskými festivaly

Redakce

Redakce

25. 5. 2010

Na hudební festival, který se na začátku září koná na britském ostrůvku Isle of Wight, lákají každoročně zvučná jména současné hudební scény a letos tomu není jinak. Představí se Prodigy, Dizzee Rascal nebo Flaming Lips. Celkem dobrá vizitka, vzhledem k teprve šestileté existenci festivalu.

Bestival, Zdroj: archiv Bestivalu

Nejlepší Medium Size

Jedná se o třídenní akci na místě zvaném Robin Hill, což je krásný přírodní park nedaleko Newportu, města v samém srdci ostrova. O úspěšnosti festivalu, který v roce 2004 založil DJ Rob da Bank z britského Radia 1, svědčí nejen loňská rekordní návštěvnost 43 000 lidí, ale i čtyřnásobné ocenění za Best Medium Size Festival v celé Británii.

Minulý rok navštívilo festival 43 000 lidí, Zdroj: archiv Bestivalu

Trajektem za hudbou

Na ostrov, který leží u jižního cípu Velké Británie, se dostanete pouze lodí. Plavba trvá zhruba 30 minut a v přístavu pak čekají festivalové shuttle busy, které vás dopraví až na místo. Pokud si nepřivezete vlastní stan, můžete využít nabídky některé z půjčoven přístřešků. K mání jsou, kromě klasických stanů, i tee-pee, jurty nebo chatky. Stan pro dva lidi stojí na celou akci 110 liber.

Oblékni se podle své fantazie

Bestival si zakládá na bohatém programu jak po hudební, tak i po doprovodné stránce. Na návštěvníky čeká například salón krásy nebo nafukovací kostel, kde vás může na přání oddat reverend. A nebyla by to Anglie, kdyby na festivalu nebyl i speciální stan pro odpolední čaj. Další oblíbenou náplní akce je i každoroční festivalové oblékací téma. Letos to bude fantasy a organizátoři se těší na záplavu hobitů, Alenek, Willy Wonků či Peter Panů. O nejlepším kostýmu bude rozhodovat zpěvačka La Roux.

Každoroční festivalová přehlídka kostýmů, Zdroj: archiv Bestivalu

Bestival

lokace: Robin Hill, Isle of Wight, UK
datum: 9. až 12. června 2010
cena vstupenek: 150 liber / 140 liber pro studenty (včetně místa pro stan)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bestival 2010: Jednička mezi menšími britskými festivaly