Menu
TOPZINE.cz
Z domova

Beroun bude bojovat s vandalismem. Stanovil na to zvláštní skupinu

ČTK

ČTK

3. 9. 2015

Beroun trápí vandalové, kteří ničí autobusové zastávky, sprejují fasády domů a demolují vybavení v parcích a na hřbitově. Jejich pozornost se nově zaměřuje na opravené budovy a výzdobu k letošnímu výročí 750 let od první zmínky o městě. Podle radnice vandalských projevů přibývá.

vandalismus_sprejovani_grafiti

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

Strážníci dostali pokyn zpřísnit ochranu periferních lokalit, v plánu je instalace nových kamer na sídlišti a v centru. Město také sestavilo zvláštní skupinu pro boj s vandalismem. Kromě zástupců radnice jsou v ní strážníci, policisté a učitelé základních škol, řekla dnes novinářům starosta Šárka Endrlová (Nezávislí Berouňáci).

Pracovní skupina má mimo jiné navrhnout opatření proti znečišťování veřejných prostor a živelné tvorbě graffiti, inspirovat by se měla i v jiných městech. Nově opravená druhá základní škola už například dostala atisprejerský nátěr. „Budeme na té škole testovat, jak to bude fungovat,“ uvedla starostka. Stejné nátěry by mohly dostat i další veřejné budovy.

Podle starostky je možné, že opravené centrum města a například nové květinové pyramidy na Husově náměstí vandaly více lákají. „Je možné, že jsme spustili věci, které se nabízejí,“ připustila Endrlová.

Vandalismu ale podle ní přibývá i na dalších místech v Berouně, například na Městské hoře. V minulosti bylo také poničeno vybavení parkovacího domu. Policie zadržela dva mladíky, kteří na střeše poškodili bezpečnostní kameru. Záznamové zařízení před zničením zachytilo jejich tváře a díky tomu byli vypátráni.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Beroun bude bojovat s vandalismem. Stanovil na to zvláštní skupinu