Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Bernard Allison potřetí zahraje Praze své blues

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

2. 4. 2011

Poprvé se pražskému publiku ukázal ještě se svým otcem, Lutherem Allisonem, podruhé již jako hvězda světového blues. Bernard Allison zahraje se svým bandem už 5. dubna v pražském Lucerna Music Baru.

Foto: Bernard Allison

Bernard Allison se svm bandem vystoupí v LMB, Zdroj: archiv Bernarda Allisona

Bluesové kytaře se Bernard Allison věnoval ještě dříve, než mu bylo deset let. Už ve třinácti letech se objevil na desce svého otce Luthera Allisona. Blues kromě jeho otce hráli také Bernardovi dva strýcové. Není proto divu, že pro Bernarda je blues celý jeho život.

„Blues jsou moje kořeny. Nezáleží na tom, jak daleko do jiných žánrů sahám pro inspiraci, ale blues nemůžu nikdy opustit. Kdykoliv hraju své kytarové party, to je Luther Allison, co mnou prostupuje. Otec byl podobný, přestože nikdy nehrál čisté blues, vždy zůstával bluesmanem,“ prohlásil Bernard Allison.

Bernard Allison ctí své bluesové kořeny, ale zároveň se snaží tento styl trochu modernizovat. Jeho otec, Luther Allison, do své tvorby přidával prvky soulu a černé popmusic, Bernard se vydal cestou funku a rocku.

Koncert Bernarda Allisona se uskuteční v rámci série Prague International Bluenight, a po funkovém uragánu T. M. Stevensovi se opět můžeme těšit na interpreta, který vyniká svou energií na pódiu. Můžete si doma v klidu poslechnout a užít tvorbu tohoto geniálního bluesmana, ale mnohem lepší to určitě bude naživo, 5. dubna v Lucera Music Baru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bernard Allison potřetí zahraje Praze své blues