Sport

Berdych vypadl z Turnaje mistrů ve skupině

Martin Slabý

27. 11. 2010

Tomáš Berdych si semifinále londýnského Turnaje mistrů nezahraje. V silné skupině dokázal porazit jen Američana Andyho Roddicka, naopak s Djokovičem a Nadalem prohrál a jede domů už po třech zápasech.

Tomáš Berdych

Tomáš Berdych Zdroj: youtube.com

Mnozí tipovali, že si Tomáš Berdych na Turnaji mistrů ani neškrtne. Vždyť v posledních týdnech a měsících před turnajem byl z formy. Vypadával v prvních, nebo druhých kolech, do poslední chvíle se musel o účast mezi nejlepšími obávat. Do Londýna však nakonec proklouzl.

První zápas proti Novaku Djokovičovi mu ale nevyšel. Český tenista vyrobil daleko víc chyb, než by si asi sám představoval, a z kurtu odešel za necelou hodinu se sklopenou hlavou po výsledku 3:6, 3:6. Ve večerním utkání pak Andy Roddick málem zaskočil favorizovaného Rafaela Nadala. Po vítězném prvním setu však oba dva zbylé ztratil a prohrál 1:2.

4. Ferrer

Že nehodil flintu do žita, ukázal Berdych hned o dva dny později. Na druhou stranu kurtu se proti němu postavil právě Roddick a pětadvacetiletý Čech hrál jako vyměněný. První sada byla ještě vyrovnaná, Američan měl dokonce dva setboly. Ani jeden však nedokázal využít, a tak vzal otěže zápasu pevně do svých rukou jeho soupeř. Set vyhrál 7:5 a ve druhém už nedal osmému hráči světa šanci a vyhrál 6:3. Podruhé se radoval Nadal, který přehrál Djokoviče 7:5, 6:2.

Před posledním duelem proti světové jedničce Nadalovi Berdych věděl, že aby uživil postupovou naději alespoň do druhého utkání ve skupině, musí uhrát minimálně set. Pokud by vyhrál 2:0, zajistil by si postup okamžitě. Ani jedno se však nestalo. V prvním setu předváděl Berdych výborný tenis, a i když se mu příliš nedařilo první podání, svůj servis si držel. Set dotáhl až do tie-breaku, kde už ale prokázal pevnější nervy Španěl a získal ho poměrem 7:3. Zbytek zápasu už byl jasnou Nadalovou záležitostí, když dvakrát získal Berdychovo podání a vyhrál 6:1. S Nadalem jde dál po výhře 2:0 nad Roddickem Srb Djokovič. Ze druhé skupiny postupují Federer a Murray.