Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Berchtesgadensko: relaxujte v lázních nebo prožijte dobrodružnou výpravu do solných dolů

Eva Chytková

Eva Chytková

28. 11. 2010

V centru celého parku Berchtesgaden leží stejnojmenné malebné městečko. Jeho atmosféru si zde můžete vychutnat v několika směrech. Zkuste lázně, solné doly nebo obojí!

FOTO: Berchtesgaden

Berchtesgaden je obklopen horskými velikány. Na jednom z míst se rozprostírá Orlí hnízdo a nedaleko se třpytí kouzelné jezero Königsee. Co ještě může nabídnout nenápadné městečko, nad kterým se tyčí hora Watzmann?

Termálky přímo pod horami

Jak už tomu okolí napovídá, město nabízí tradiční lázeňský pobyt a zážitky v termálních lázních Watzmann Therme. Termální koupaliště obsahuje nespočet bazénů a tobogánů uvnitř i venku, přičemž nejvyšší měří osmdesát metrů, několik saun a mnoho dalších lákadel.

FOTO: Watzmann Therme

Watzmann Therme, Zdroj: watzmann-therme.de

Návštěvníci si mohou vybrat mezi saunou finskou či bylinkovou, parní lázní nebo také aromatickou místností se stylovým osvětlením a stimulujícími barvami. Místní specialitou je voda nasycená solí. Opravdovým požitkem je venkovní koupání přímo pod Alpami s výhledem na město.

Zážitek v solných dolech

Město však nežije jen koupáním. Pro opravdové dobrodruhy zde byl zpřístupněn solný důl. Bílé zlato berchtesgadenského kraje je zde vidět ve formě suvenýrů na každém rohu.

Solný důl Berchtesgaden je v provozu od roku 1517 až dodnes. Výskyt soli je v dole prokázán až do hloubky 300 metrů pode dnem údolí. Sůl se zde nevyskytuje v čisté formě, je spojena s okolní horninou, která obsahuje průměrně 50 % soli. Její získávání z horniny se děje za použití sladké vody mokrou metodou vznikem tzv. solanky.

FOTO: Kouzačka v solném dole

Klouzačka v solném dole, Zdroj: salzzeitreise.de

Přímo po zakoupení lístku si ovšem každý návštěvník musí obléct speciální důlní oblečení, v němž všichni vypadají jako havíři. Poté se usedne na důlní vláček a všichni dobrodruzi jsou zavezeni do nitra dolu. Uvnitř je výklad umožněn i v českém jazyce. Při prohlídce můžete získat mnoho zajímavých zážitků. Mezi ty nejodvážnější patří dřevěná skluzavka, laserová show, projížďka na podzemním solném jezeře a multimediální výklady o tvorbě soli.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Berchtesgadensko: relaxujte v lázních nebo prožijte dobrodružnou výpravu do solných dolů