Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Beran! Jak ho poznáme?

Jaro je tady a stejně jako jaro otevírá dveře novému zrození, Beran je prvním znamením zvěrokruhu, které otevírá pomyslné dveře v astrologii. Jak poznáme berana i jaké jsou jeho silné a slabé stránky se dozvíte z pohledu astroložky Cesmíny, která pro vás tuto charakteristiku připravila.

Narodili jste se ve znamení Berana? Poznejte sami sebe, Zdroj: Sxc.hu

Lidé narození v období mezi 21. březnem a 19. dubnem o sobě říkají, že se narodili ve znamení Berana. Podle astroložky Cesmíny na nás ale působí ve skutečnosti mnohem více aspektů a planet než jen planeta Slunce, která určuje naše astrologické znamení. Naše chování ovlivňuje celkem deset planet a záleží na jejich rozmístění při našem narození. Pokud bylo při našem narození slunce v Beranu, považujeme se za Berana. Jaké jsou jeho charakteristické vlastnosti?

Představte si sopku, která teď, v tomto okamžiku, chrlí lávu: ohnivou, čerstvou a surovou. Nezpracovaná a žhavá se žene dolů. Strhne vše, co jí stojí v cestě. Nebere ohledy na okolí, protože ona jde kupředu. A razí si cestu. Na této symbolice bychom mohli pochopit náboj lidí, kteří se narodili ve znamení Berana, nebo mají toto znamení v sobě obsažené.

Jsou to rození vůdci. Do všeho se vrhají s intenzivní energií a prvotní silou. Díky své rozhodnosti okamžitě jakýkoliv nápad mění v čin. Neztrácejí čas. Jsou soutěživí a chtějí se ve všem, co dělají, nějak vyznamenat – proto Berani nelpí na majetku, pro ně je důležitější ocenění. Milují neobjevené, neprozkoumané, neznámé. Svojí ohnivou silou proráží nám ostatním cestu. Jsou chodícími motory. Pronikají a dobývají.

Baví je to a naplňuje – tak dlouho, dokud jsou v činnosti a akce voní novotou. Nemají energii a sílu pro následné opečovávání a opracovávání dobyté půdy. Proto je posuzujeme jako netrpělivé. Vidíme je jako jedince, kteří nedokážou dovést věci do konce. Pokud si to však Beran uvědomí, může dosáhnout ve svém životě vysokých cílů.

Jeho síla a vnitřní motivace spočívá v tom, že odmítá uznat porážku. Toto slovo v jeho slovníku neexistuje. Z toho vyplývá jejich bojovnost a zarputilost. Jejich síle málokdo stačí. Možná proto se mohou objevit i potíže v partnerství. Beran se těžko přizpůsobí, okolí a partner se musí přizpůsobit jemu. Berani jsou osoby, kteří vidí spíše sebe než druhé – přestože pro ně razí cestu.

Nedokáží vnímat svůj protějšek, protože jsou soustředěni na své potřeby a své zájmy. Jejich energie je zaměřená na nové činnosti. I když budete s Beranem sedět u večeře se svíčkou, téma večera bude pravděpodobně plán nové akce nebo projektu, který, pokud to zvládnete, můžete absolvovat s ním.

Pokud toužíte po dobrodružství, vojákovi, či amazonce – volte Berana. Jestli ale hledáte citlivého, empatického partnera nebo hospodyňku – raději zvolte jiné znamení. Berany prozrazuje vzhled bojovníka: má ostré rysy v obličeji, výraznou hlavu, ostře řezanou bradu a přímý pohled. Je upřímný, u něho se nemusíte obávat lží a intrik. Beran se musí naučit laskavosti, aby byl schopen ohleduplného a přátelského kontaktu s ostatními.

Co Berana může potrápit na zdraví?

Jsou to trochu palice dubové – takže mohou trpět úrazy hlavy, mozkovými mrtvicemi – to souvisí i s jejich cholerickým charakterem, mnoho Beranů nosí brýle – jakoby něco nechtěli vidět. Beran má však neuvěřitelnou schopnost regenerace a vše se mu výborně hojí.

Co může Beran udělat pro své zdraví?

Jeho choleričnost a výpady zlosti souvisejí s játry a žlučníkem. Proto je dobré v období Berana, tedy na jaře, posílit tyto orgány: do jídelníčku zařadíme KROUPY, ZELENOU ZELENINU – kapustu, čínské zelí, hlávkové zelí, pórek, mungo, ředkev a pochutnáváme si na KYSELÝCH chutích: chutíme jídlo citrónem a k jídlu si přidáváme lžíci kysaného zelí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Beran! Jak ho poznáme?