Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Benji Webbe ze Skindred: Při sexu bych si pustil Barryho Whitea

Redakce

Redakce

9. 7. 2010

Zpěvák Benji Webbe, skvělý showman a frontman kapely Skindred, která slavila úspěch se svým vystoupením na festivalu Rock for People, poskytl našemu magazínu krátký rozhovor, v němž hovoří například o tom, kterou mrtvou hvězdu hudební scény by oživil, kdyby mohl.

Benji vypráví, jak přišel k jizvě na noze, Zdroj: Milan Horní, Topzine.cz

Benji mě přivítal širokým úsměvem a pevným stiskem dlaně a celou dobu to byl tak trochu pan tajemný, protože si nesundal z očí sluneční brýle. Jinak je ovšem tento dredatý pán jednoznačně sympaťák.

Náš rozhovor začal poněkud netradičně, když se mě Benji zeptal, jak jsem přišla k jizvě na koleni. Nabídl mi historku o té své a že prý porovnáme, čí příběh lepší. Podle Benjiho jsem jednoznačně vyhrála, ačkoli pořezat se o obyčejnou trávu tak, že zanechá jizvu, to už chce notnou dávku šikovnosti.

Spolupracoval jsi s kapelou Bullet for my Valentine na songu Take it out on me. Pracoval bys s nimi na něčem podobném znovu?
Určitě ne, ačkoli je znám dlouho. Tehdy se jmenovali Jeff Kill John, byli velkými fanoušky Skindred a Matt, jejich frontman mě požádal o pomoc s tvorbou jejich předposledního alba. Tak jsme si spolu ve studiu sedli a napsali jsme texty. Nechtěl jsem být interpretem toho alba, ale nakonec jsem souhlasil, že s nimi nazpívám jednu písničku.

Četla jsem, že posloucháš Toma Waitse, Marinu and the Diamonds, Mozarta. Jakou hudbu by sis pustil třeba při sexu?
Při sexu? Barryho Whitea. Ne moc nahlas, jenom tak v pozadí. Co by sis pustila ty?

Barryho Whitea.
Je to prostě velký černý muž (smích).

Vybavuješ si nejabsurdnější situaci svého života?
Myslím si, že včerejšek byl dost absurdní. Hráli jsme na festivalu od jedné hodiny odpoledne a na dalším festivalu od čtyř ráno a proseděli jsme osm hodin někde na poli v Německu. Cítil jsem se jako vězeň a šílel jsem z toho. Jediné, co jsem s sebou měl, byl balíček karet, takže jsem celou dobu hrál karty.

Dáváš přednost klasickým koncertům nebo vystupování na festivalech?
Nezáleží mi na tom, jestli sedím v místnosti s deseti lidmi, nebo jsem před tisícihlavým publikem. Mám rád zpětnou vazbu publika, interakci mezi mnou a lidmi, to je na tom vystoupení důležité.

Kdybys měl tu moc, kterou z mrtvých hudebních hvězd bys oživil?
Michaela Jacksona, protože jeho práce nebyla dokončena, odešel příliš brzy. Měl dělat Thriller 2. Thriller je naprosto úžasná záležitost a nebyla dokončena. This is It je skvělé, byla by to úžasná show, kdyby to bylo dokončené. Udělal spoustu báječných věcí, ale byl tu prostě moc krátce.

Přeložila Marie Baladová, Topzine.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Benji Webbe ze Skindred: Při sexu bych si pustil Barryho Whitea