Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Benga v záloze na DVD: Ještě vygumovanější, než byste čekali

Nela Christovová

Nela Christovová

14. 5. 2011

Pokud naše naděje opravdu spočívá v těch dvou, tak to tedy potěš pánbůh. Další komedie v otřepaném stylu zlej polda a hodnej polda právě vychází na DVD. Ale nebýt dvojice Mark Wahlberg a Eva Mendes, mohl být z tohohle akčňáku ještě větší průšvih, než je teď.

FOTO: Benga v záloze

Pomáhat a chránit, to je naše heslo!, Zdroj: distributor filmu

Film

New York má své hrdinné ochránce zákona v podání Samuela L. Jacksona a The Rocka, kteří v jeho ulicích nekompromisně udržují pořádek. A jak už samotný název filmu naznačuje, jsou tu ještě ti druzí, benga v záloze. Je jich plný kancl, někteří se snaží vypracovat, jiní to úplně vzdali. A pak jsou tu ti největší zoufalci ze všech – Terry Hoitz (Mark Wahlberg) a Allen Gamble (Will Ferrell).

Tahle komedie nepřináší nic nového, takže je jasné, jaké vztahy mezi těmi dvěma panují. Mrňavý cholerik Hoitz by se rád stal policejním esem, ale podivínu Gamblovi se mezi stohy hlášení líbí, za což ho kolega nesnáší. Ostatní si z téhle dvojky akorát utahují. Nakonec ale samozřejmě oba dostanou šanci blýsknout se, ovšem jednoduché to vůbec nebude.

Will Ferrell se ani tentokrát nevymanil ze škatulky pitomců, která je mu prostě souzená. Nejenže opakovaně ten naivní výraz už pozbývá veškeré vtipnosti, ale opravdový problém nastane, když se Ferrell pokusí zahrát třeba pořádný hysterák. Tu křeč, která ho doprovázela, myslel vážně? Naopak tyhle scény perfektně zvládá Mark Wahlberg, kterému komediální poloha sedla jak ulitá.

FOTO: Benga v záloze

Žiju v prostém domě se svou prostou ženou…

Škoda, že úvodní dvojice superpolicajtů byla tak rychle venku ze hry. Díky jejich zběsilé jízdě měl film aspoň nádech starých dobrých akčňáků, ačkoli osudová scéna, ve které se za doprovodu Foo Fighters epicky rozplácnou o beton, má taky něco do sebe.

Chcete si přečíst o filmu více? V podrobnější recenzi se ještě více vychvaluje Marky-Mark

Co se týče hudby, jsou zde zastoupeny snad všechny populární žánry z různých období, a tak zaslechneme oldschoolové The Mammas & The Pappas, ale třeba i Black Eyed Peas. Zazpívala i Eva Mendes, která si zahrála průměrnou manželku usedlého kravaťáka Gambla. Ten má celkově úspěch u krásných žen, což příliš nedává smysl jak Hoitzovi, tak ani nám divákům.

DVD

I přes neskutečné množství nabízených filmových titulků je menu kompletně v angličtině, stejně jako jediné titulky k bonusovým scénám. Distributor nabízí dvě verze filmu, jednu v klasické promítané délce a pak takzvanou unrated verzi, která je o osm minut delší a nabízí několik scén plných fekálního humoru.

Samotnému filmu by slušel lepší překlad, ať už jde o titulky nebo dabing, velká část vtipů totiž zaniká kvůli ne zrovna kreativnímu překladu. Titulky jako tradičně představují noční můru všech češtinářů, ať žije shoda přísudku s podmětem! A 15ti se takhle taky opravdu nepíše.

Benga v záloze (The Other Guys)

Akční/Komedie
USA, 2010, 107 min

Režie: Adam McKay
Hrají: Mark Wahlberg, Will Ferrell, Samuel L. Jackson, Eva Mendes, Dwayne Johnson, Michael Keaton, Ray Stevenson, Steve Coogan, Anne Heche, Harry L. Seddon, William Henderson White, George Aloi

Zvuk: 5.1: český, anglický, maďarský, turecký, polský VO, ruský VO
Titulky: české, slovenské, anglické, maďarské, polské, turecké, arabské, bulharské, chorvatské, estonské, řecké, hebrejské, hindské, islandské, litevské, rumunské, slovinské
Bonusy: Vynechané scény, Rozbít a spálit, Bed Bath and Way Beyond

Hodnocení filmu: 2**
Hodnocení DVD: 2**

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Benga v záloze na DVD: Ještě vygumovanější, než byste čekali