Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Benefiční koncert pro Japonsko ve Frýdlantě nad Ostravicí

V koncertním sále ZUŠ ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal Benefiční koncert pro Japonsko, jehož hlavním organizátorem byl pan Ivo Saniter, učitel ZUŠ a člen školní kapely Humbug, který se svou kapelou zorganizoval také velmi úspěšný loňský benefiční koncert pro Haiti.

foto F-M Band

F-M band, Zdroj: pořadatel koncertu

Na akci, která proběhla 25. března, se podíleli učitelé, žáci ZUŠ a řada dalších výborných muzikantů. Výtěžek z akce bude věnován humanitární organizaci ADRA na pomoc obětem zemětřesení v Japonsku.

Večerem provázel  student hudební vědy v Brně, bývalý žák a člen kapely Humbug, Šimon Kořený. Na koncertě vystoupili kapely Humbug, F-M band, Pavel Býma, Dona said yes, Propolice, Behind the Door, David Stypka&Bandjeez, Čadi, David Kopřiva, Lenka Výmolová, žáci a učitelé ZUŠ.

foto Behind The Door

Behind The Door, Zdroj: pořadatel koncertu

Koncertu předcházelo také divadelní představení na motivy známé japonské pohádky Kintaro, které si nacvičili žáci tanečního, dramatického a výtvarného oboru školy, a to  ještě předtím než k tragické události v Japonsku došlo.

„Solidarita je slovo, které by nemělo chybět v našem slovníku,“ říká Ivo Saniter. Celá akce vznikla během jediného týdne a všem zúčastněným patří velké poděkování.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Benefiční koncert pro Japonsko ve Frýdlantě nad Ostravicí