Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Benátská noc 2013 slibuje příjezd skandinávských metalistů Sabaton

Adam Vrána

Adam Vrána

13. 4. 2013

Letošní festival Benátská noc rozšiřuje svůj line-up o další zvučné jméno. Kromě finských Sunrise Avenue nebo kosmopolitního projektu N.O.H.A vystoupí i švédská power metalová kapela Sabaton.

FOTO: Sabaton

Dosavadní dvojici headlinerů doplňují švédští Sabaton. Zdroj: sabaton.net

Skupina, založená roku 1999, v ČR naposledy koncertovala loni a to hned ve třech tuzemských městech – ve Zlíně, Praze a Plzni. Letos se v rámci turné s názvem Swedish Empire Tour představí na Benátské noci, kam si ji dle pořadatelů vyžádali samotní návštěvníci.

20. výročí festivalu přinese mnoho nového

Třídenní program festivalu, který zahájí Meky Žbirka spolu s olomouckým orchestrem, rozšíří mimo stálic české hudební scény (Skyline, Monkey Business, Charlie Straight a dalších) i show pro všechny příznivce BMX a MTB kol s názvem Agang Bikes.

V jejím rámci bude ke zhlédnutí nejen několik vystoupení profesionálních jezdců, ale i nová řada kol značky Agang, kterou si návštěvníci budou moci na místě ozkoušet.

Na rozdíl od předchozích ročníků festivalu se ten letošní jubilejní bude odehrávat v libereckém areálu Vestec, jak před nedávnem potvrdil jeho ředitel Pavel Mikez. „Věříme, že přestěhování přinese jen pozitivní změny. Rozšířili jsme díky tomu škálu dosud poskytovaných služeb a podařilo se nám – dle mého názoru – připravit i výjimečný hudební program.“

Vstupné lze pořizovat v sítích Ticketportal a Ticket-Art. Permanentka ne celý program festivalu vyjde na 1990 korun. Za VIP vstupné, jehož koupí má návštěvník nárok na stan se sezením, výhled na hlavní stage a sociální zařízení, zaplatí 2990 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Benátská noc 2013 slibuje příjezd skandinávských metalistů Sabaton