Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Benátská Noc 2011 se blíží. Co festival nabídne návštěvníkům kromě hudebního programu?

Již za necelý týden otevře své brány jeden z dalších velkých letních festivalů, Benátská noc. Ten se bude konat od 29. do 31. července na tradičním místě v Malé Skále. Na co se návštěvníci festivalu kromě hudby můžou těšit?

Návštěvníci na loňském ročníku festivalu Benátská noc Zdroj: archiv Topzine.cz

Letošní 19. ročník festivalu Benátská noc opět láká na známá zahraniční jména, doplněná o zástupce tuzemské popové, rockové a folkové špičky. Těšit se tak můžete na vůbec první české vystoupení italských gotiků Lacuna Coil, progresivních metalistů Dream Theater či německých Scooter. Z českých luhů a hájů zahrají David Koller, Arakain, Divokej Bill, Škwor, Doga, Wohnout, Čechomor, Aneta Langerová a mnoho dalších kapel a interpretů.

Mimo hudby však festival nabídne i spousty dalších možností, jak se pobavit. Na všechny návštěvníky čeká tradiční sobotní neckyáda, herní zóna, bungee jumping, nafukovací horolezecká stěna, chytré mobilní telefony s připojením na internet k zapůjčení a soutěže pro hravé dospělé. Pro děti budou připraveny skákací hrady a další atrakce pro pobavení.

V areálu festivalu bude návštěvníkům k dispozici několik krytých velkokapacitních hospod, stánků, restaurací, čajoven a kaváren. K dostání tak bude spousta jídla a pití. Žízeň během festivalu bude možné krotit pivem, míchanými nápoji, čajem a dalšími tekutinami. K jídlu má být připravena rozmanitá nabídka pokrmů včetně těstovin, na své si ale přijdou i vegetariáni, pro které budou rovněž připraveny speciální pokrmy.

Mapa areálu festivalu Benátská noc Zdroj: benatskanoc.cz

Pořadatelé slibují i nový, revoluční kemp, který nemá mít na českých festivalech obdoby. Pro pohodlí návštěvníků festivalu bude připraven stanový areál s toaletami a sprchami s teplou vodou. Dále v kempu budou trezory pro úschovu osobních věcí, půjčovna sportovního náčiní nebo hřiště. Přímo v areálu kempu vyroste velkokapacitní restaurace a kavárna s non-stop otevíračkou. Pořadatelé také dodávají, že non-stop bude fungovat i v celém kempu.

Novinkou na festivalu také bude pojízdný bankomat, který bude návštěvníkům dostupný po všechny tři dny konání akce.

Pro návštěvníky na invalidním vozíku bude vstup zdarma, na místě budou k dostání vstupenky pro doprovod uvedený v průkazu vozíčkáře za 100 korun.

Letošní 19. ročník festivalu Benátská Noc začíná v pátek 29. července, ve 12 hodin. Pro nedočkavce však bude již ve čtvrtek od 18 hodin připraven Warm-up, kdy vystoupí několik prvních interpretů, například Bára Zemanová či skupina O5&Radeček.

Benátská Noc 2011

Datum konání: 29. až 31. července 2011

Místo: Malá Skála

Vstup: 1290 korun

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Benátská Noc 2011 se blíží. Co festival nabídne návštěvníkům kromě hudebního programu?