Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Beltine 2010: Exkluzivním hostem bude folk-metalová kapela Folkstone

Hana Dittrichová

Hana Dittrichová

2. 4. 2010

Repora!Vstupenky!Festival keltské hudby Beltine se letos pochlubí mnoha zahraničními i domácími hvězdami. Vedle české Asonance, Hakka Mugies či 1st Czech Pipes and Drums se na pódiích představí třeba jedinečná italská folk-metalovka Folkstone. Neopakovatelným zážitkem bude i koncert velšského hudebníka Steva Hubbecka.

Svátky keltské kultury letos už pošestnácté, Zdroj: Oficiální foto festivalu

Svátky keltské kultury letos už pošestnácté, Zdroj: Oficiální foto festivalu

Šestnáctý ročník Svátku keltské kultury Beltine se i letos koná v tradičním termínu. Středověký skanzen Řepora v pražských Stodůlkách se o několik století dozadu přenese 30. dubna a 21. století nastoupí zpátky k nadvládě až po odchodu posledního návštěvníka v sobotu 1. května. Ani po tak dlouhé době své existence však festival rozhodně nudit nebude.

>>> Koupit vstupenky zde <<<

Oslavy Beltine jsou na poli celoevropských akcí podobného zaměření jedním z nejuznávanějších a nejoceňovanějších festivalů. Tentokrát kvalitu programu potvrdí i legendární italská kapela Folkstone, avšak diváci se mohou těšit na mnohem víc.

Festival obohatí svým koncertem i interpret z Walesu

Mezi dalšími zahraničními hudebníky, kteří na festival přijedou, je i polská skupina Beltaine, která z každého svého koncertu vždy udělá ohromující show. Z našich skupin vystoupí například Asonance, Hakka Mugies či Jan Hrubý a Kukulín. Své nové album při této příležitosti pokřtí kapela 1st Czech Pipes and Drums.

Velký zájem vyvolává i slíbený koncert originálního muzikanta, představitele velšské hudební kultury Steva Hubbacka. Jeho okouzlující pojetí keltské hudby už Praha zná z předchozích účastí na několika akcích. Vstupenky na celý festival si můžete zakoupit už nyní v síti Eventim zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Beltine 2010: Exkluzivním hostem bude folk-metalová kapela Folkstone