×
TOPZINE.cz

Bek Ofis to myslí upřímně

FOTO: Bek Ofis, zpěvák a kytarista Jan NedvědHudební počin Jana J. Nedvěda s názvem Bek Ofis v roce 2007 vydal své debutové album For the truth you must fight a v minulém roce se opět ohlásil CD. Tentokrát třípísňovým singlem Calgary EP.

FOTO: Bek Ofis, zpěvák a kytarista Jan Nedvěd
Zdroj: archív skupiny

Placka obsahuje zhruba tří a půl minutové singly Calgary a Brown a také bonusový track 7th cloud piano theme. Výhodou Bek Ofis je rozhodne frontmanova zkušenost ze zahraničí, která se nepochybně podepsala na podání anglických textů. Ty sice nepřinášejí žádné dosud nezpracované téma (tolikrát a skoro stejně), ale hned na první poslech zaujmou příjemnou popovou melodičností do tvrdších kytarových rytmů.

První píseň dokáže v člověku vyvolat napětí, i když možná až zbytečně brzy ho utne. Ale že jde o kvalitní hudbu mi bylo jasné, když jsem se ujišťoval, co se mi to točí v přehrávači za placku – chvílemi jsem si nebyl jistý, jestli neposlouchám Nicelada, který je za poslední dobu vyznamenáván hudebními cenami. Druhá skladba, která je o poznání optimističtější, tvorbu Nicelanda už nepřipomíná, pokud někoho, tak snad americkou kapelu Nickelback.

Je v celku překvapivé, že Bek Ofis vydali singl mezi dvěma deskami – ta druháplnohodnotná, by měla vyjít letos. O to víc je zřejmé, že Bek Ofis mají odvahu a se svou hudební kariérou to myslí upřímně.

Nejbližší koncert má kapela sice až 25. února v klubu POPOCAFEPETL na Praze 1, do té doby se mi určitě refrén alespoň jedné písně z hlavy nevypaří.

Bek Ofis – Calgary EP
Vydáno: červen 2008
Celkový čas: 9:18
Skladby: Calgary, Brown, 7th Cloud (Piano Theme)
Vydalo: Studio Fontána.

Jak se Vám líbil tento článek?

Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..