Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Beer garden Vyšehrad: Luxusní výhled a pivo pod míru

Redakce

Redakce

16. 8. 2011

Nic se nevyrovná zážitku vychutnávat si orosené pivo na čerstvém vzduchu za svitu slunečních paprsků. Asi tak by mohla znít reklama lákající k návštěvě beer garden. Otázkou zůstává, zda není klamná.

FOTO: Beer garden Na Hradbách

Posezení Na Hradbách                                             Foto: Pavlína Civínová, Topzine.cz

Jak už bylo naznačeno, pražské beer gardens jsou vyhledávané především v létě, kdy většina z nás dává přednost venkovnímu posezení s přáteli. Přestože se nám v posledních týdnech slunečních paprsků mnoho nedostává, jednu typickou beer garden jsme navštívili.

Obsluž se sám

Hospůdka Na Hradbách se nachází na Vyšehradě v těsné blízkosti rotundy sv. Martina. Někdy se můžete setkat s prostým označením beer garden Vyšehrad. Když jsme vstoupili do velkého venkovního areálu, první dojmy byly značně rozpolcené. U vstupu nás hned po pravé straně přivítaly dokořán otevřené dveře od toalet. Pak už naše oči zmateně hledaly místo k sezení. Volné místo se nakonec našlo. Teprve až se usadíte, zjistíte, jak je celá beer garden rozlehlá a že se tu nacházejí mnohá zákoutí a další místa k sezení.

Intuitivně jsme zjistili, že tady za námi obsluha ke stolu nepřijde, a tak jsme si šli objednat dovnitř do přilehlé budovy. Uvnitř nás přivítalo prostředí, jaké je k vidění v klasických hospodách, se svým typickým mlhavým oparem kouře a neodmyslitelnými štamgasty. Za výčepem obsluhoval poměrně mladě vyhlížející kluk. Objednali jsme si Plzeň 12º, točenou Kofolu a lahvového černého Kozla. Nutno podotknout, že výčepní nás dost odbyl, a třešničkou na dortu bylo, když se nás zeptal, jestli budeme chtít k láhvi Kozla i skleničku.

Grilovaná krkovička nebo podrážka od bot?

Když jsme se znovu usadili, neuniklo nám, že Plznička byla natočena asi půl centimetru pod míru. Asi nikoho nepřekvapí, že se stále najdou podniky, které vědomě šidí zákazníky. Nenechala jsem se odradit a půllitr jsem si vychutnala až do dna. Musím vyzdvihnout chuť piva, nebyla cítit žádná pachuť rezavých trubek a tak podobně. Na Kofole a Kozlovi z láhve se, doufám, nedá nic zkazit, takže netřeba hodnotit.

FOTO: Hospůdka Na Hradbách

Vnitřní hospůdka s výčepem                                Foto: Pavlína Civínová, Topzine.cz

Všimli jsme si, že se tu také griluje, protože vůně grilovaného masa se dostala až k našim nosům. Šli jsme se tedy podívat, jaká je nabídka. Na vývěsní tabuli nás ovšem neohromil žádný velký výběr. Ale nemohli jsme si nevšimnout, že si tu mnoho lidí objednává plněná grilovaná rajčata, rozhodli jsme se je také zkusit. Pokud bych měla hodnotit jako ve škole, grilovaná rajčata by si vysloužila trojku. A trojka je dobrá, nic víc a nic míň. Horší to už bylo s vepřovou krkovičkou, která byla místy dost připálená a tuhá. Ale kdo má hlad, sní téměř vše. Gurmán by si tu ale rozhodně nepochutnal.

Je třeba říci, že tu najdete různé lidi, mladé i starší, pro děti je tu dokonce vyhrazen koutek s houpačkou. Majitelé psů sem mohou vzít své mazlíčky, samozřejmě na vodítku. Celá beer garden je pomyslně rozdělena do tří částí. Uprostřed se nachází posezení s velkými slunečníky, můžete si sednout i podél obvodu areálu, odkud je krásný výhled na Prahu, anebo můžete strávit chvilky nad pivem u grilového stánku.

Krásný výhled se nedá upřít

Beer garden Na Hradbách se nachází v nádherné lokalitě Vyšehradu s krásným výhledem. To jistě stojí za vyzdvihnutí. Co se ale týká samotné hospůdky, mohla by více využít svého potenciálu právě díky této skvělé lokalitě. Na mysli mám především celkovou upravenost exteriéru. Beer garden je hodně prostorná a je tu spousta nevyužitých možností. Neuškodil by sem tam nějaký květináč navíc. Celkový dojem by byl rozhodně lepší. S tím by ale jistě poradil zahradní architekt.

FOTO: Výhled na Prahu z Vyšehradu

Naskytne se vám skvělý výhled                          Foto: Pavlína Civínová, Topzine.cz

Pokud se sem hodláte vypravit, připravte se na ledabylost obsluhy, která by uvítala více profesionality. Ty náročnější z vás beer garden na Hradbách spíše neuspokojí, ale pokud máte chuť na dobré pivo a neočekáváte nic víc, je tohle pro vás dobrá volba, jistá atmosféra se totiž tomuto podniku upřít nedá. Ovšem buďte připraveni, že vám pravděpodobně natočí pod míru.

Beer garden Na Hradbách

ADRESA:

V pevnosti 144, Praha 2-Vyšehrad

HODNOCENÍ:

Jídlo: 2** Obsluha: 3*** Atmosféra: 3***

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Beer garden Vyšehrad: Luxusní výhled a pivo pod míru