Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Beer garden Parukářka Žižkov nasytí hlavně vynikajícím tekutým chlebem

Redakce

Redakce

7. 9. 2011

Léto nám pomalu končí, ale letní počasí jako by přicházelo až nyní. Proto neváhejte a využijte poslední sluneční paprsky a navštivte netradiční beer garden Parukářka.

Beer garden zvaná Parukářka se nachází na vrchu sv. Kříže na Žižkově. Mezi obyvateli Žižkova má toto místo přízvisko Na Křížku. Prý tu podle legendy kdysi stávalo popraviště, ale historicky to podložené není.

Hospůdka na kopci

Pokud se vypravíte na Parukářku, čeká vás výstup do kopce. Ale nahoře budete náležitě odměněni luxusním výhledem nejen na Žižkov, ale také na podstatnou část Prahy. Samotná hospůdka je poměrně malá, nicméně interiér je vcelku příjemný a jistě potěší kuřáky, protože si tu mohou bez problémů zapálit.

FOTO: Beer garden Parukářka

Zahrádku Hospůdky na Parukářce tvoří celý vršek kopce, Zdroj: hospudkaparukarka.cz

Parukářka je navštěvována především kvůli pivu. Proudem tu teče Plzeň 12º, Gambrinus 10º a 11º a Kozel 10º. Milovníci plzeňského piva si tu určitě přijdou na své. Nejlepší volbou je vychutnat si pivo na venkovní terase nebo jen tak na trávě. V okolí je kromě terásky spousta laviček, najdete tu i dětská hřiště a majitelé psů tu rádi venčí své čtyřnohé mazlíčky.

Cyklisto, sesedni z kola!

Během slunečních letních dnů bývá otevřen výčep zvaný Zastávka, kde si ale občas návštěvníci musejí vystát dlouhou frontu. Parukářku navštěvují mladí i starší, rodiče s dětmi nejsou výjimkou. Když je hezké počasí, děti tu vidíte pobíhat všude kolem. Parukářkou prochází také cyklostezka, proto bývá hospůdka vyhledávanou zastávkou cyklistů, kteří se chtějí v parném létě zchladit oroseným pivíčkem.

Pro hladové krky tu bývá v provozu letní venkovní gril. Nabízejí například párky, klobásy, krkovičku, ale hádám, že výběru uzenin nepřikládají moc velký význam, nejsou totiž nejlepší a výsledná chuť je nevalné hodnoty. Uvnitř v hospůdce se nevaří vůbec, nabízejí pouze utopence a nakládaný hermelín. Z tohoto důvodu doporučuji navštívit Parukářku spíše kvůli pivu, najezte se raději doma.

FOTO: Beer garden Parukářka

Užijete si výhled na Prahu i sklenici oroseného piva, Zdroj: hospudkaparukarka.cz

Jako všechny beer gardens i Parukářka by měla dělat čest svému jménu, protože pivo je tu hlavním atributem. Dovedu si představit, že by byl výběr druhů piv rozšířen i na méně obvyklé a známé značky a návštěvník by měl možnost ochutnat i jiné pivo, než na které je zvyklý z většiny hospod a restaurací.

Suma sumárum

Výhodou Parukářky je, že si můžete sednout prakticky kamkoli v okolí. Areál samotné Parukářky totiž není přesně vymezen a volně přechází do parku s dětskými hřišti. Můžete být v parku ve stínu stromů nebo se slunit při západu slunce. To spolu s nádherným výhledem vytváří nezapomenutelnou atmosféru.

A když se vám poštěstí, zahraje vám k tomu dobrá hudba, protože čas od času se tu konají koncerty pod širým nebem. Kazit dojem může fronta, která se při větší návštěvnosti tvoří u výčepu. Jak je totiž u beer gardens zvykem, obsluhujete se tu sami.

V létě je Parukářka ideální místo pro odpočinek a pivo funguje jako výborný doplněk. Raději ale nezkoumejte rysku půllitru, ne vždy dostanete opravdu půl litru piva. Parukářku určitě doporučuji navštívit kvůli její nezaměnitelné atmosféře, ovšem pokud vás přepadne hlad, nasytíte se tu hlavně tekutým chlebem.

hospudkaparukarka.cz

Otevírací doba:
denně
Letní provoz: 13:00 – 1:00
Zimní provoz: 14:00 – 24:00

Jídlo: 2** Obsluha: 2** Atmosféra: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Beer garden Parukářka Žižkov nasytí hlavně vynikajícím tekutým chlebem