Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Beatfest 2010 na podzim oslaví padesátiny českého bigbítu

Petra Duhajská

Petra Duhajská

26. 8. 2010

FOTO: Vladimír MišíkČtvrtek 14. října 2010 by si měli do diáře zapsat všichni fanoušci českého rock’n’rollu, rocku, folk rocku, pop rocku, punku… Zkrátka té hudby, která před padesáti lety ještě mnohé pohoršovala, dnes už ale může hrdě slavit. Na Beatfestu totiž zahraje a zazpívá řada vzácných hostů.

FOTO: Vladimír Mišík

Mezi vystupujícími nemůže chybět Vladimír Mišík, Zdroj: archiv

Na podzim přesně před padesáti lety Pavel Sedláček přejmenoval svoji kapelu EP Hi-Fi na Studijní skupinu big beatu. Světlo světa tak spatřil název nového stylu a tento okamžik je nyní považován za jeho oficiální narozeniny. „Jedná se o důležitou událost v dějinách české muziky a už sedmý Beatfest s podtitulem 50 let bigbítu bude výjimečnou oslavou pro všechny, kteří tuto muziku milují,“ řekl k tomu Libor Ploček, ředitel Rádia Beat.

Koncert zahájí právě Pavel Sedláček, tentokrát se skupinou Cadillac a s hosty Karlem Kahovcem a Petrem Vondráčkem. Po nich přijdou bigbítové legendy Olympic, Tři sestry, Jasná Páka, Visací zámek, Blue Effect, Matadors, Progres 2, Buty, Citron a doplní je skupina Nightwork.

Petr Janda, jehož skupinu Olympic čeká kulaté jubileum za tři roky, se o hudbě svého srdce vyjádřil takto: „Bigbít to u nás neměl při svých začátcích snadné. Přesto se nakonec prosadil a značně ovlivnil naši hudební scénu na několik generací.“

Akce Beatfest se v O2 areně konala poprvé v roce 2005 a vzhledem k velkému zájmu o předcházející ročníky a výjimečnosti celé události se do ní opět vrací. Událost začne 14. října 2010 v 18 hodin, vstupenky jsou k dostání v cenách od 590 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Beatfest 2010 na podzim oslaví padesátiny českého bigbítu