Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Beatboxová formace Bauchklang přijede do Prahy

Martin Peška

Martin Peška

3. 9. 2009

bauchklangPo dvouleté pauze se do Prahy vrátí rakouská beatboxová skupina Bauchklang. Na koncert, který se uskuteční 3. října v pražském klubu Akropolis přivezou novinky ze studiového alba Signs.

Zdroj: unitedislands.cz

Zdroj: unitedislands.cz

„Od jejich posledního koncertu před dvěma lety stihli natočit živé album Live in Mumbai z indického turné a také nové studiové album Signs, které má vyjít v průběhu letošního podzimu. Nahrávání posledního alba pomalu vznikalo už od roku 2006. Zvukově zůstává věrné masivním basám, výraznému kopáku a krystalicky čistým syntetickým tónům,“ uvedla za pořadatele Barbora Šubrtová.

Bauchklang ve své tvorbě mísí se mísí prvky electra, dubu, trip hopu i drum and bassu. Během své kariéry byli oceněni například cenou Amadeus Awards, která je rakouskou obdobou Grammy.

Na pražském koncertě ve složení Andreas Fränzl (Lead Vocals/Vocal Sounds), Gerald Huber (Human Beat Box/Vocal Sounds), Alex Böck (Vocal Bass), Bina (Mouth Percussion/ Human Beat Box/Vocal Sounds), Philipp Sageder (Backing Vocals/Vocal Sounds) je doprovodí čeští Beatburger Band. Do 28. září by měly být vstupenky předprodejích za cenu 290 korun a poplatky prodejců.

Koncert zastřešuje festival United Islands, který podle slov organizátorů momentálně začíná s přípravou dalšího ročníku, který by se měl uskutečnit na pražských ostrovech od 24. do 27. června. Kromě data festivalu a přislíbení několika dalších akcí během roku neprozradili.

Foto: unitedislands.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Beatboxová formace Bauchklang přijede do Prahy